Малюки, що мало сплять, частіше хворіють на ожиріння - науковці

— 8 вересня 2010, 10:38

Аби вберегтися від цієї недуги, на думку дослідників, малюки й діти дошкільного віку мають спати не менше 10 годин за ніч, повідомляє The Daily Mail.

Інакше ж нестача сну спричиняє дисбаланс гормонів, які відповідають за контроль апетиту. Іншими словами діти, які недосипають, частіше почуваються голодними й вдаються до висококалорійних перекусів протягом дня.

Попередні дослідження пов'язували порушення сну з ожирінням дорослих та підлітків, цього ж разу науковці вперше звернули увагу на залежність сну та ваги в дітей раннього віку.

Експерти з Університету Вашингтона та Каліфорнійського університету дослідили звичний характер сну в тисячі дітей віком до 5 років.

[L]

Вони виявили, що п'ять років по тому ті з малюків, хто спав менше 10 годин, удвічі частіше мають надмірну вагу, а деякі й хворіють на ожиріння.

Дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Archives of Paediatrics and Adolescent Medicine, охопило також дітей віком від 5 до 13 років, втім в цієї групи вчені не виявили значущих закономірностей.

"Недостатній час нічного сну серед дітей грудного та дошкільного віку видається тривалим фактором ризику для подальшого ожиріння", - стверджують дослідники.

Вони наголошують, що особливо це стосується "критичного вікна" - дитячого віку до 5 років.

Оскільки такий фактор ризику, як тривалість сну, можна коригувати, цей факт має велике значення у профілактиці та лікуванні ожиріння, переконані вони.

Торік китайські дослідники переконалися, що менш схильними до набуття зайвих кілограмів є підлітки, яким вдається "відіспатися" на вихідних.

Окрім того науковці виявили зв'язок між браком сну та діабетом 2-го типу.

Реклама:

Головне сьогодні