Музика дає фізичну насолоду

— 10 січня 2011, 13:49

Вчені з університету Макґілла в Монреалі (Канада) кажуть, що це вперше речовину - допамін - перевіряли стосовно реакції на музику. З'ясувалося, що коли учасники експерименту слухали музику, яка їм подобається, рівень допаміну зростав на 9%.

Під час дослідження вісім добровольців тричі проходили два різних типи сканування мозку, пише Бі-Бі-Сі.

Невелику групу відібрали з-поміж 217 людей, зважаючи на те, що учасники повинні були постійно відчувати найбільшу насолоду від одного музичного твору музики так, щоб "мурашки" по спині бігали, незважаючи на кількість прослуховування і обставини.

Учасникам сканували мозок за допомогою ЯМР-томографії (ядерно-магнітно-резонансної томографії), коли вони слухали улюблену музику, і потім, коли слухали музику, до якої вони ставилися нейтрально.

Коли робили тест утретє за допомогою МРТ (магнітно-резонансної томографії), улюблену і нейтральну музику включали почергово.

Вчені проаналізували дані тестів і змогли оцінити кількість допаміну, який виділявся у мозок.

Рівень допаміну був вищим, коли учасники слухали свою улюблену музику.

Ключовим елементом дослідження було те, що рівень допаміну вимірювали, коли учасники відчували найбільші емоції від музики.

Для цього дослідники чекали, поки в учасників, які слухали музику, по спині "побіжать мурашки" у відповідь на улюблену музику.

Цей момент фіксували як точку найвищого задоволення.

Допамін - це біологічно активна хімічна речовина, за допомогою якої здійснюється передача електричного імпульсу в мозку. Він виділяється у відповідь на дії людини, пов'язані з мотивацією і винагородою, як секс і їжа.

Відомо, що відчуття задоволення наставало в результаті споживання цукерок, або вживання кокаїну. Допамін також пов'язують із почуттям закоханості.

Доктор Роберт Заторре, який проводив дослідження, каже, що їм потрібні були люди, які, слухаючи музику, постійно відчували, як по спині бігали "мурашки", бо інакше під час тесту не було що вимірювати.

Учасникам пропонувалося слухати інструментальну музику, щоб не відволікатися на слова.

Результати дослідження були опубліковані у виданні "Природа нейронауки" (Nature Neuroscience)

Реклама:

Головне сьогодні