Вчені встановили причину чоловічого облисіння

— 5 січня 2011, 10:04

Група експертів, що опублікувала результати своїх досліджень у виданні Journal of Clinical Investigation, вважає, що вся справа не в нестачі нового волосся, а в якості волосся, що виростає замість того, що випало.


Вчені встановили, що у пацієнтів, які страждають від облисіння, формується така ж кількість коренів волосся, як у здорових людей. Проте через дефект стовбурових клітин нове волосся виявляється дуже маленьким, і його можна розглянути лише під мікроскопом, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Це говорить про існування проблеми з активацією стовбурових клітин, які трансформують клітини-попередники при облисінні", - сказав голова дослідницької групи Джордж Костареліс.

Експерти сподіваються, що їхні дослідження дозволять створити особливий крем, за допомогою якого вдасться трансформувати стовбурові клітини - з тим, щоб на голові з'являлося нормальне волосся.

"Той факт, що при облисінні присутня така ж кількість стовбурових клітин, дозволяє сподіватися на їх реактивацію", - відзначає Костареліс.

Причини виникнення облисіння поки незрозумілі, проте експерти вважають, що це захворювання пов'язане з чоловічим гормоном тестостероном. Крім того, облисіння зазвичай передається спадково.

Реклама:

Головне сьогодні