МОЗ заборонило реалізацію Мезим Форте

— 8 липня 2011, 12:03

Державна служба України з лікарських засобів виявила та заборонила обіг фальсифікованої серії лікарського засобу Мезим Форте, повідомляє прес-служба МОЗ.

На підставі встановлення факту фальсифікації лікарського засобу Мезим Форте, таблетки, вкриті оболонкою № 20 серії 01523 з маркуванням виробника "Берлин-Хемі АГ (Менаріні Груп)", Німеччина, забороняється його реалізація (торгівля), зберігання та застосування.

Вказана фальсифікована серія відрізняється від оригінальної за такими показниками:

таблетки мають неоднорідне забарвлення від темно-рожевого до фіолетового кольору з білими вкрапленнями;

діаметр дещо більший за нормальний - 9,3 мм. замість 9,1 мм.;

ВІДЕО ДНЯ

висота таблетки нижча за нормальну - 3,7 мм. Замість 3,8 мм.;

маркування серії, дати виготовлення та терміни придатності нечітке;

шрифт всіх написів на упаковці більш тонкий;

на упаковку нанесений номер реєстраційного посвідчення Р.12.99/01266, а згідно сертифікату якості виробника - він геть інший (UA/10362/01/01);

фольга блістера сірого кольору, блискуча, а на оригінальному препараті - матова;

папір, на якому надрукований листок-вкладиш товщий за той, який вкладено в оригінальну упаковку.

Суб'єктам господарювання, які здійснюють торгівлю цим лікарським засобом, невідкладно після одержання припису перевірити наявність вказаної серії препарату Мезим Форте з вищезазначеними ознаками фальсифікації і вжити заходи щодо його вилучення з обігу шляхом знищення.

У 2011 році це перший випадок виявлення фальсифікованого лікарського засобу Мезим Форте. В минулому 2010 році вказаний лікарський засіб був одним із лідерів лідером за кількістю фальсифікацій (6 серій за 2010 рік). Зокрема, в підпільному цеху Василькова було виявлено дві серії підробленого препарату Мезим Форте ( серії 81083 та 81028).

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні