Сімейні лікарі відправлятимуть пацієнтів до приватних клінік?

20
28 листопада 2011

Це розуміють не тільки головлікарі, але й ініціатори реформ, тому до бюджетних лікарень з усіх регіонів запрошують лікарів, які ведуть приватну практику, пише ZN.UA.

Тим, хто згоден працювати у системі первинної медико-санітарної допомоги, пропонують оформити ліцензію і статус приватного підприємця. Сімейний лікар може взяти одну або дві дільниці і отримати ті гроші, які закладені в бюджеті на душу населення. Спочатку планувалося по 130-140гривень на людину, потім сума зменшилася до 105.

З цих грошей лікар повинен заплатити за комунальні послуги, прибирання прилеглої території, телефон, охорону тощо. Суму за оренду обіцяють поставити символічну.

Реклама:

Ще потрібно заплатити єдиний податок і єдиний соціальний внесок за себе, зарплату медсестрі і санітарці, а якщо буде з чого – то і собі.

Одна дільниця – це приблизно півтори-дві тисячі пацієнтів, а отже в кращому випадку — 20 тисяч гривень на рік. Після всіх необхідних виплат на медикаменти, перев'язувальні матеріали, деззасоби не залишиться копійки.

Якщо доктор побажає, йому дозволять вести додатковий прийом — за гроші, але тільки після роботи, відзначає видання.

На 2012 рік, за словами лікарів, на міську медицину виділяють суму, якої ледь вистачить на зарплату (це майже 90% бюджету) і комунальні платежі. А якщо відбудеться підвищення зарплати на 13%, як закладено у держбюджеті, то і на це може не вистачити.

Отже, як тільки сімейним лікарям виставлять рахунки за оренду, вони збанкрутують. 

За розрахунками лікарів, грошей не вистачить ані на пацієнтів, ані на нормальну зарплату медперсоналу.

Реклама:

Багато медиків переконані, що саме такого повороту подій і чекають "нагорі", адже відремонтовані за державний рахунок амбулаторії завжди можна віддати в добрі руки і за добрі гроші.

За новими правилами, хворий повинен почати своє лікування з візиту до сімейного лікаря. Без направлення до консультаційно-діагностичного центру його ніхто не прийме. А кожен крок пацієнта до КДЦ буде за кошти сімейного лікаря, який отримав подушні.

Саме тут лікарі зможуть економити, направляючи пацієнтів до приватних лікарів, де, відповідно, платити доведеться самому хворому.Реклама: