Від хропіння можна позбутися, вкоротивши язик – лікар

70
10 квітня 2012

До лікаря 70-річного Ентоні Бейкера змусила звернутися його кохана половина, Джун, стривожена звуками, які він видавав уві сні. Як розповідала жінка, він немовби припиняв дихати, а за мить починав хапати повітря.

Сам Ентоні списував усе це на свій вік, адже крім хропіння, мав ще й проблеми з пам’яттю, пише The Daily Mail.

Коли ж він дістався до лікаря, то одержав діагноз – обструктивне апное сну. Як пояснили чоловікові, уві сні його язик западав у горло, перекриваючи шлях повітрю. Те, що мозкові бракувало кисню, й стало причиною погіршення пам’яті Бейкера, а ще збільшило ризик розвитку гіпертонії, діабету та серцево-судинних хвороб.

Реклама:

Пацієнт згодився на експериментальну операцію, в ході якої йому зменшили надгортанник, язик та прибрали трохи тканини з піднебіння – щоб повітря проходило вільніше.

Операція, зроблена в одній із клінік Лондону, тривала кілька годин. Відтоді минув рік.

"Тепер я сплю по 8 годин поспіль та менше втомлююся. Я досі трохи похропую, але справи вже не такі погані. Моя пам’ять не погіршується. Я досі сплю в окремій кімнаті, але сподіваюся, що врешті мені буде дозволено повернутися", - поділився пенсіонер.

Як пояснює хірург лондонського The Royal National Throat, Nose and Ear Hospital Бік Котіча, який працював із Бейкером, хропунами є 40% дорослого населення, і 10% із них насправді страждають на апное.

Коли йдеться про апное, то в більшості випадків причиною є обструкція – носові поліпи, мигдалини або язик, що западає, перекривають потік повітря. Іноді обструкцію спричиняє надмірне розслаблення м’язів та м’яких тканин горла.

Рідкісним є центральне апное сну – коли мозок "забуває" дати легеням команду дихати.

Реклама:

Відчувши брак повітря, людина, яка страждає на апное, мусить прокидатися, щоб зробити вдих. Її сон стає уривчастим, уранці вона втомлена, нерідко відчуває головний біль.

У чоловіків апное діагностують удвічі частіше, ніж у жінок. Це пояснюється тим, що навколо шиї в чоловіків частіше накопичується зайва вага, що тисне на тканини. До того ж, жінок від апное боронить гормон естроген.

У випадку Бейкера лікарі вдалися до роботизовано хірургії. Апарат, що зветься "робот Да Вінчі", провів операцію за допомогою надточного лазера.Реклама: