В Україні зростає кількість безплідних чоловіків

— 10 квітня 2012, 15:09

Про це свідчать дані дослідження, що провели китайські учені із PLA Technological Center for Healthy Birth & Child Care и Institute of Clinical Medicine. У своїй роботі спеціалісти використовували критерії ВООЗ, і розглянули дані 224-х безплідних чоловіків, 118 із яких були програмістами, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Українські фахівці з китайськими колегами в частині поширення безпліддя погоджуються. Основними причинами називають гормональні розлади, запальні процеси і брак фахівців-андрологів.

30-40% звернень чоловіків до лікарів-андрологів пов'язані із запальними захворюваннями статевої сфери (найчастіше простатит), 30-40% - з еректильною дисфункцією, 5-10% - з безпліддям.

Про це розповів головний спеціаліст з сексопатології Управління охорони здоров'я Київської обласної держадміністрації, співробітник Київської обласної клінічної лікарні Ігор Судариков.

"Запалення може бути викликане специфічними збудниками, що передаються статевим шляхом, або в результаті переохолодження ... Факторами для розвитку хвороби зазвичай бувають сидячий спосіб життя, нерегулярний секс, нераціональне лікування антибіотиками, ослаблення імунної системи внаслідок важких супутніх захворювань (ангіна, грип тощо.). Часто простатит стає хронічним через несвоєчасну діагностику", - зазначив Судариков.

ВІДЕО ДНЯ

За словами фахівця, основними причинами чоловічого безпліддя є порушення гормонального фону, запалення в статевих залозах, гонорея, розширення вен сім'яного канатика, перенесені травми і інфекційний паротит (свинка).

"Чоловіче безпліддя зростає шаленими темпами в нашій країні і по всій планеті. За статистикою ВООЗ, питома вага чоловічого безпліддя зрівнялася з жіночим", - підкреслює експерт.

Останнім часом, каже сексопатолог, почастішали випадки ятрогенного безпліддя, викликаного неправильним терапевтичним лікуванням: "Найчастіше це відбувається в результаті лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, за допомогою жорстких антибіотиків, без обстеження репродуктивної функції чоловіка".

Головною причиною більшості статевих недуг медик вважає неправильне ставлення чоловіків до свого здоров'я, а також відсутність достатньої кількості фахівців у галузі андрології.

"Турбота про чоловіче здоров'я повинна починатися до народження хлопчика, весь період його дозрівання, активного дорослого життя і в період настання "чоловічого клімаксу". Жахлива динаміка зростання чоловічого безпліддя викликана історичною зневагою до чоловічого здоров'я, коли багато років поспіль на тлі відмінно налагодженої системи жіночих консультацій на всю країну налічувалося півтора десятка лікарів-андрологів ... Спеціальність "андролог" досі не входить до переліку лікарських спеціальностей... ", - резюмує Судариков.

Зазначимо, що андрологія - це галузь медицини, що вивчає чоловічу анатомію, фізіологію, чоловічі статеві захворювання та методи їх лікування. Європейська медицина розглядає андрологію як окрему галузь науки і практики.

Спеціалізації з андрології офіційно не існує. Належність андрології до медицини як субспеціальності оскаржує світова ендокринологія, урологія та сексопатологія.

Реклама:

Головне сьогодні