Вчені знайшли спосіб захисту здорових клітин при хіміотерапії

— 15 травня 2012, 16:50

Як повідомляє МедПортал із посиланням на Health Canal, випробування нової методики провела група фахівців під керівництвом Дженніфер Едейр (Jennifer Adair) з Центру онкологічних досліджень Фреда Хатчінсона в Сіетлі, штат Вашингтон.

Для хіміотерапії злоякісних новоутворень використовуються різні препарати, які безпосередньо викликають загибель клітин або ж запускають процеси їх запрограмованої смерті. При цьому такі ліки мають високу токсичність не тільки відносно пухлинних клітин.

Зокрема, особливо чутливим до їх дії є кістковий мозок, який виконує кровотворну функцію. Пошкодження кісткового мозку протипухлинними препаратами загрожує зниженням кількості лейкоцитів, що забезпечують імунну відповідь, а також еритроцитів, що може призвести до розвитку анемії.

Для участі в дослідженні були відібрані троє пацієнтів з найбільш поширеною пухлиною головного мозку - гліобластомою. Вчені взяли зразки стовбурових клітин кісткового мозку хворих.

За допомогою вірусного вектора вони змінили спадкову інформацію цих клітин, зробивши їх нечутливими до дії темозоломіду, який використовується для хіміотерапії гліобластом. Модифіковані стовбурові клітини назад пересадили пацієнтам.

ВІДЕО ДНЯ

За результатами дослідження, хворі краще перенесли хіміотерапію, у них було зафіксовано меншу кількість побічних реакцій на лікування, ніж в звичайних умовах. Усім трьом пацієнтам вдалося перевищити середній термін виживання при такому захворюванні, що становить 12 місяців.

Автори роботи відзначили, що в одного з учасників хвороба не прогресує протягом 34 місяців після проведеного лікування.

Реклама:

Головне сьогодні