Дослідники: "пізні" діти розумніші та здоровіші
Із ними рідше трапляються нещасні випадки, вони рідше потребують госпіталізації та знають більше слів, ніж ровесники – нащадки молодших матусь.
Про це повідомляє The Daily Mail.
Ці дані були представлені в понеділок на педіатричній конференції в Глазго. Вони мають потішити старших матерів, яких у світі дедалі більшає.
Між тим попередні дослідження вказували на зростання відсотків безпліддя серед жінок, які відкладають материнство, а також на більший ризик розвитку діабету та прееклампсії під час "пізньої" вагітності.
Протягом дослідження, проведеного на замовлення фонду Wellcome, експерти розглянули дані про 1000 дітей віком від 9 місяців до 5 років, народжених жінками, старшими за 40, та порівняли їх із відомостями про 38000 дітлахів молодших мам.
Дослідники виявили, що діти старших матусь рідше потребували госпіталізації, ставали жертвами нещасних випадків, а також рідше мали зайву вагу.
Іще науковці перевірили, скільки слів мають діти різного віку в своєму словничку, який у них IQ тощо. Результати в малюків, чиї мами народили їх після 40, були вищими.
"Здається, що старші матері вправніші в батьківстві, можливо, вони менш імпульсивні, спокійніші та мають більший життєвий досвід, який краще готує їх до цієї ролі", - зазначив доктор Алістер Саткліфф.
"Факти вказують на те, що коли величезні складнощі вагітності та пологів (у зрілому віці) лишаються позаду, з них можуть виходити кращі матері", - додав він.