Троє з чотирьох фармкомпаній погодились надати безкоштовно ліки для хворих на ВІЛ
Це дасть змогу надати лікування 1 800 пацієнтам, хворим на цю недугу, заявили представники МОЗ на прес-конференції у п’ятницю.
Вартість схеми лікування одного такого пацієнта – від 1,5 тисяч до 9,5 тисяч на рік. Зараз хворих на ВІЛ\СНІД безкоштовно лікують або коштом держави, або рамках реалізації програм Глобального Фонду.
Представники МОЗ заявили, що винними у завищенні цін на препарати для хворих на ВІЛ\СНІД, які закуповував МОЗ, є саме виробники, а не посередники.
"Посередник не може підвищити ціну. У нас є чітке обмеження для ціни посередника на території України. Якщо він перевищує 10% обмеження, автоматично підключаються правоохоронні органи", - пояснив радник Міністерства охорони здоров’я Дмитро Підтуркін.
Він також повідомив, що відгукнулись на пропозицію МОЗ надати безкоштовно ліки для хворих на ВІЛ\СНІД три з чотирьох компаній, які брали участь у переговорах.
Результати переговорів, надані Дмитрм Підтуркіним |
Водночас, голова координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк додав, що його організація спільно з МОЗ звернеться до міжнародної спільноти з проханням вплинути на фармкомпнії, які завищують ціни на ліки.
"Ми разом з державою виходимо з міжнародної ініціативою до міжнародної спільноти, до ООН, допомогти нам у з’ясуванні і скасуванні подвійних стандартів компаній-виробників ліків та їхніх представників в Україні, які можуть собі дозволити продавати за різними цінами препарати для держави та для нашої організації", - сказав Жовтяк.
Як відомо, перед цим активісти виступили з відкритим листом, в якому звинуватили МОЗ у закупівлі ліків за завищеними цінами. За їхніми даними, МОЗ уклав договори з тими ж компаніями, в яких купують ліки і вони, за цінами, завищеними втричі.
Сума завищення, за їхніми словами, становить близько 37 мільйонів гривень. На цю суму громадські активісти очікують "благодійні" поставки.
Втім, на прес-конференції у минулу п’ятницю представник індійської компанії "Гетеро драгз" Анупан Саксені заявив, що ціни завищує не його фірма, а посередник. Зокрема, називався дистриб’ютор "Центрофарм".
У "Центрофармі" цю інформацію "Українській правді" заперечили.
"Центрофарм не працює з активістами. Ми працюємо з МОЗ і лікувальними закладами. Ціни ми не завищуємо. За законом жоден посередник не має права підвищити ціну, яку він пропонує, більше, ніж на 10%. Є оптово-відпускна ціна, зареєстрована у МОЗ", - повідомив співрозмовник компанії кореспонденту УП.
Українська правда. Життя