Науковці: низькокалорійна дієта не дарує довголіття

— 31 серпня 2012, 12:30

До свого дослідження науковці з Національного інституту старіння (NIA) залучили макак-резус. Примати, яких годували низькокалорійною їжею, хворіли менше, але довгожителями не стали.

Про це пише The Daily Mail.

Пошуком ключу до довголіття науковці всього світу займалися вже давно. Починаючи з 1934-го року науковці проводили експерименти на щурах, мишах, мушках-дрозофілах та круглих червах і з’ясували, що завдяки зменшенню раціону на 10-40% калорій усі вони живуть на 30% довше. В окремих випадках піддослідні тварини та комахи проживали навіть удвічі більше, ніж звичайні.

Такі результати призвели до популярності в світі переконання, що низькокалорійне харчування – це дієта довголіття. Нині ж біологи стверджують – така закономірність діє не щодо всіх живих істот.

Справді, 57 мавп, які сиділи на дієті, мали здоровіші серця та імунну систему, нижчий рівень захворюваності на рак чи діабет, аніж 64 примати з контрольної групи. Одначе на тривалості життя тварин харчування не позначилося.

Спершу результати були багатообіцяючими. У 2006-му році група дослідників NIA відзвітувала – група мавп, які впродовж 20 років їли наче пташечки, була значно здоровіша за контрольну. До 2009-го 80% макак, які їли досхочу, повмирали, тоді як 50% мавп, що були на дієті, лишалися живі.

Минуло ще кілька років, і вчені змушені були визнати – зменшення кількості калорій не подарувало мавпам довшого життя. Найстаріші тварини в кожній групі мали однакові показники щодо загального старіння організму, погіршення роботи серця та появи пухлин.

Так, у макак, що були на дієті, були кращі справи з рівнем холестерину та тригліцериду, але це зробило їх довгожителями. Імовірно, низькокалорійне харчування навіть збільшило шанси тварин померти з причин, не пов’язаних із віком, припускає біолог Стівен Аустед.

Реклама:

Головне сьогодні