Спека, хімікати і держава заважають українцям купатися у водоймах

— 7 серпня 2012, 10:35

Водночас експерти радять владі вжити негайних заходів щодо реформування екологічної сфери, адже в подальшому, спека може загрожувати катастрофою, повідомляє Радіо Свобода.

11 офіційних пляжів Києва наразі під забороною. Головні причини погіршення стану цих і всіх інших придатних для купання водойм – аномальна спека та хімічні речовини.

Це констатує заступник головного лікаря Київської міської санітарно-епідеміологічної станції Юлій Жигалов.

"Ми провели більше 500 досліджень. Зросту захворюваності, яка може передаватися через воду при купанні не спостерігається. В основному вода не відповідає санітарно-хімічним та мікро-біологічним показникам. Ці перевищення становлять в 4-6 разів вище норми. В такій воді ми не рекомендуємо купатися", – наголошує він.

Окрім того, Юлій Жигалов зазначає: самі пляжі загальним санітарним нормам і правилам теж не відповідають.

ВІДЕО ДНЯ

Зокрема, їхні території не відмежовані, підсипка піску відсутня, а санвузли і централізоване водопостачання не облаштовані. До того ж, наголошує експерт, кошти на це не виділяються.

Професор Київського інституту гідробіології Національної академії наук України Володимир Щербак наголошує, що екологічна політика України потребує негайних кардинальних змін через катастрофічну ситуацію з водоймами.

"Іде масова приватизація прибережних земель, які належать до водного земельного фонду і виконують роль санітарної зони. Пляжів зовсім немає. Зміна співвідношення хімічних речовин, яких раніше не було. Побудова плавучих ресторанів, готелів, негативно впливає на екосистему річок. Наші очисні споруди – це технології кінця 50-х – початку 60-х років. Вони не справляються", – каже він.

При цьому, за словами Володимира Щербака, водорості, які сприяють утворенню автотрофних рослин, що виділяють кисень, при розкладанні у великих кількостях збагачують повітря "ледь не усією таблицею Мендєлєєва". А це шкодить здоров’ю людей, наголошує він.

Наразі ж, за словами фахівців, про поновлення функціонування пляжів можна говорити лише у разі зниження температури.

Однак, у Київському інституті гідробіології національної академії наук України зазначають: літо 2012 за останні 130 років є найбільш спекотним. За їхніми словами, середні багаторічні показники нині перевищені у 2-5 градусів, а температура повітря подекуди сягає 40 градусів за Цельсієм.

Водночас, тут зазначають, що у майбутньому українське літо буде все частіше спекотним.

Реклама:

Головне сьогодні