Американські вчені: можна бути товстим, але здоровим

41
5 вересня 2012

Їхній ризик захворіти на рак чи мати проблеми з серцем – анітрохи не вищий, стверджують американські дослідники.

Про це пише The Daily Mail.

Зайва вага не обов’язково означає погане здоров’я. Повна людина може при цьому бути "метаболічно здоровою", хоча індекс її маси тіла й не відповідатиме нормі.

Реклама:

У міжнародному дослідженні взяли участь понад 43 тисяч добровольців. Експерти встановили, люди з зайвою вагою, але здоровим метаболізмом, не мають високого холестерину, проблем із кров’яним тиском.

В ході іншого дослідження, що проводилося серед американців у 1979-2003-му роках, науковці дійшли висновку, метаболічно здоровими лишаються 46% повних людей.

"Добре відомо, що ожиріння пов’язане з численними хронічними захворюваннями, зокрема серцево-судинними недугами та раком. Одначе здається, частина людей є захищеною від пов’язаних із ожирінням метаболічних ускладнень", - говорить керівник дослідження Франсіско Ортега.

"Наше дослідження ще раз підкреслює важливість гарної фізичної форми як показника здоров’я", - підсумовує він.

Приголомшливі результати дало й дослідження шведських науковців – вони встановили, що огрядні пацієнти з серцевими хворобами мають кращі показники з одужання та виживання, аніж худі.

Науковці назвали з Університету Гьотеборга назвали це "парадоксом ожиріння".

Реклама:

Як пояснює кардіолог Оскар Ангерас, безперечно, підтримання здорової ваги може допомогти уникнути проблем із серцем. Водночас якщо людина із ожирінням уже їх має, то порада схуднути може мати для неї навіть негативний ефект. Зайва вага тут може стати в пригоді, оскільки такий пацієнт матиме більше ресурсів для подолання хронічної недуги, аніж худий.Реклама: