Вчені запропонували новий підхід до лікування епілепсії

37
15 жовтня 2012

Про це повідомляє Medportal із посиланням на Medical Xpress. Серію відповідних досліджень провела група фахівців під керівництвом Джеффрі Лоуба (Jeffrey Loeb) з Медичної школи Університету Уейна.

На першому етапі роботи Лоуб і його колеги порівняли експресію 137 генів, робота яких пов'язана з епілептичними нападами, у різних ділянках кори головного мозку. 

Їм вдалося виявити окремі шари нейронів, схильних до підвищеної електричної активності, яка спостерігається при епілепсії. У цих зонах також було зафіксовано підвищене число синапсів, що також може сприяти накопиченню надлишкових потенціалів у нервових клітинах.

Друга частина дослідження була присвячена пошуку речовин, які можуть знижувати електричну активність нейронів. Провівши серію експериментів на лабораторних щурах, дослідники з'ясували, що до таких сполук належать інгібітори мітоген-активуючих протеїнкіназ. 

Крім того, було встановлено, що при введенні експериментального препарату, у тварин не тільки припинялися епінапади, але і нормалізувалася поведінка, зокрема зникала гіперактивність.

Далі група Лоуба вивчала вплив генетичних факторів на різні процеси в головному мозку, в тому числі тривалу потенціацію, синаптичну активність і пам'ять. Вчені виявили, що в епіактівних ділянках кори деякі гени (зокрема ген нейротрофічного фактору мозку) працюють в тісному контакті з відповідними ділянками так званої антисмислової РНК.

Таким чином, вплив на ці ділянки виявився одним із способів регуляції електричної активності нейронів, що дозволить не тільки запобігати епілептичним нападам, але і лікувати пов'язані з хворобою поведінкові розлади.