Як вберегтися від грипу: поради лікарів

— 6 листопада 2012, 11:34

Грип вже атакує Україну, зазначають епідеміологи, пише Радіо Свобода.

Для того, щоб уберегтися від епідемії, фахівці радять, зокрема, вживати вітаміни та утримуватися від перебування у місцях масового скупчення людей.

За даними Міністерства охорони здоров’я, цього року з’явилися нові штами грипу, ускладненнями яких є пневмонія, отит, бронхіт та загострення хронічних хвороб. Це вірус типу А "Вікторія" та вірус типу Б "Вісконсин", до яких українці не мають виробленого імунітету. Циркулюватиме і грип "Каліфорнія", але його вплив буде другорядним, зазначають медики.

Доктор медичних наук, заслужений лікар України Сергій Крамарєв вважає, що найкращим методом уберегтися від захворювання залишається вакцинація.

"Щеплення підвищує опірність організму до збудників вірусу та захищає не лише від грипу, але й від інших гострих респіраторних захворювань. Помилковою є думка, що вакцинація має бути проведена не пізніше від двох тижнів до прогнозованого початку епідемії. Одну з вакцин – інактивованану – вводять і після спалаху епідемії, якщо з якихось причин ви не змогли зробити це вчасно. Організм може мати достатньо часу, щоб виробити протигрипозний імунітет, уберегти вас від захворювання та захистити при повторних спалахах грипу", – зауважує фахівець.

Водночас вакцинопрофілактика рекомендована не всім. Як каже завідувач кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика Лариса Кузнєцова, у людей зі слабким імунітетом після щеплення можуть виникати ускладнення.

"Це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою та люди з хронічними захворюваннями. Перед щепленням вони обов’язково повинні проконсультуватися в імунолога та зробити імунограму. Якщо рівень імунітету виявиться високим, то вакцинація не даватиме ускладнень і повноцінно захистить організм від грипу", – розповідає Кузнєцова.

Окрім вакцинації, запобігти інфекційним захворюванням допоможе збалансоване вітамінне харчування. Також лікарі рядять дотримуватися основних засобів профілактики.

Лікарі иакож радять уникати місць масового скупчення людей. У громадському транспорті, не торкатися руками очей, носа чи рота. Після приходу додому необхідно промити ніс та прополоскати горло слабосолевим розчином.

Зранку перед виходом на вулицю варто змастити ніздрі маззю, що зроблена на жировій основі.

За даними Державної служби статистики, минулого року від грипу та гострих респіраторних інфекцій померли 1296 українців.

Медики застерігають: якщо ви підхопили грип – маєте високу температуру, рясне потовиділення, слабкість, головний біль, нежить, сухий кашель, болі в м’язах та суглобах – негайно зверніться до лікаря.

Реклама:

Головне сьогодні