У США дитину повністю вилікували від ВІЛ-інфекції

— 4 березня 2013, 09:52

Мова йде про дівчинку у віці 2,5 років, якій вдалося повернути здоров'я завдяки "агресивному лікуванню препаратами відразу ж після її народження", пише Дзеркало тижня.

Методика полягає в високоактивній антиретровірусній терапії, що складається з одночасного прийому трьох-чотирьох сильнодіючих препаратів.

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вона не застосовується з перших днів життя хворого, оскільки не завжди можна відразу поставити правильний діагноз на ВІЛ.

Ймовірність точного діагнозу, відзначають у ВООЗ, становить від 15% до 45%. Як правило, таку терапію починають використовувати лише після всіх необхідних тестів, через чотири–шість тижнів.

Завдяки цьому незвичайному випадку може змінитися вся система догляду за сотнями тисяч дітей, народжених з ВІЛ-інфекцією. Якщо подальші дослідження підтвердять ефективність такої схеми лікування, то вона може отримати широке поширення.

ВІДЕО ДНЯ

Медикам стало відомо про лікування дівчинки після того, як проведене обстеження показало, що в організмі дитини не залишилося слідів ВІЛ-інфекції.

"Це просто неймовірно. Дитина проходила курс агресивного лікування, а потім його припинила і повністю видужала. Після припинення курсу, як правило, пацієнти вмирають протягом декількох тижнів", - сказала провідний спеціаліст дослідження даного випадку Дебора Персо з Центру Джона Хопкінса у Балтіморі (штат Меріленд).

При цьому вона додала, що говорити про новий спосіб лікування від СНІДу поки передчасно, оскільки це поки поодинокий випадок.

Перший випадок лікування ВІЛ-інфекції був зафіксований у 2007 році в Берліні, коли інфікованого вірусом чоловіка вдалося вилікувати завдяки трансплантації кісткового мозку.

Реклама:

Головне сьогодні