На Миколаївщині вагітність і пологи жінки пройшли на інсуліновій помпі

61
8 квітня 2013

А 18 лютого в родині Юлії та Олександра Борцових народилась маленька донечка Софія, - медики назвали це "унікальним випадком", повідомляє у понеділок пресс-служба МОЗ.

Як зазначає відомство, режим введення інсуліну за допомогою помпи максимально наближений до фізіологічної секреції підшлункової залози здорової людини. Самі ці властивості і підтримують організм хворого на діабет, а у випадку з вагітністю надають змогу виносити і народити здорову дитину.

Цукровий діабет - одне з найпоширеніших захворювань в цивілізованому світі. На земній кулі зареєстровано понад 250 млн. хворих на цей недуг. Жінці, хворій на цукровий діабет, щоб завагітніти, виносити та народити дитину, треба подолати багато перешкод.

Реклама:

Лікарі приділяють особливу увагу жінкам-діабетикам у період виношування дитини. Адже такі мами належать до групи ризику: у них вища ймовірність викиднів, гестозів, порушень функції нирок, інфекційних захворювань.

Під впливом гормонів вагітності перебіг хвороби зазвичай погіршується: підвищується рівень глюкози крові, збільшується виділення глюкози з сечею, часті збої у всіх видах обміну речовин, що порушує роботу багатьох органів.

Як пише прес-служба Мінздоров’я, "миколаївські лікарі довели, що виносити і народити здорове дитя при цукровому діабеті можливо!"

Протипоказанням до зачаття є тільки декомпенсований - тобто той, що не піддається лікуванню - діабет і серйозні ускладнення у вигляді важкого ураження нирок, очей або інших органів.

Українська правда. ЖиттяРеклама: