Новий міністр Александр Квіташвілі розпочав обговорення реформи української медицини

5 грудня 2014, 17:29

Про це повідомляє благодійний фонд "Пацієнти України", який виступив співорганізатором обговорення проекту стратегії реформування української системи охорони здоров’я.

Одним з важливих кроків в проекті реформи є оптимізація мережі медичних закладів, які в Україні розташовані нерівномірно. Наша країна є лідером рейтингів за кількістю ліжок на душу населення: в Європі в середньому 500 на 100 тис осіб, в Україні – 950.

"В Україні люди вимагають змін, і вже у 2015 році повинні зробити рішучі кроки, аби розпочати їх. Такий підхід у Грузії довів свою ефективність, каже Александр Квіташвілі, Міністр охорони здоров’я України,ми негайно розпочнемо реформу управління медичною галуззю, вивчимо можливості оптимізації мережі лікарень, запровадимо важливі ініціативи щодо закупівель та доступності ліків".

Дослідження показують, що кожен другий українець відмовляється від візитів до лікаря, через неможливість сплатити за лікування. "Це ненормально, коли в країні з безкоштовною медициною, яка гарантована Конституцією, половина населення не може собі її дозволити, — стверджує Володимир Курпіта, голова експертної ради Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров’я.  — І все через те, що наша держава неефективно витрачає кошти на медичну систему, створену ще за радянських часів. Фактично левова частка коштів іде на утримання іноді навіть пустих приміщень та ліжок, та мізерну оплату персоналу".

Зараз проект реформи перебуває на стадії громадського обговорення, до якого можуть долучитися не лише експерти галузі та лікарі, але і всі охочі. Обговорення триватимуть до кінця січня 2015 року і пройдуть як в Києві, так і в регіонах.

РЕКЛАМА:

"Вперше усі експерти у сфері охорони здоров’я мають доступ до формування державної політики та можуть впливати на майбутнє медицини України", — розповідає про ініціативу Дмитро Шерембей, голова БФ "Пацієнти України".

Проект реформи розроблявся Стратегічною дорадчою групою з питань реформування системи охорони здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

До групи ввійшли 12 міжнародних та українських фахівців.

Реклама:

Головне сьогодні