Лікар "засварив" зубні нитки та розповів як правильно чистити зуби

278
20 жовтня 2015

Утім, один із провідних експертів наразі попереджає, що якщо не використовувати її неправильно, то нею можна дістати більше шкоди, ніж користі.

Робін Сеймур, почесний професор Університету стоматологічних наук Ньюкасла посяснив, що краще використовувати простіші способи, аби отримати перлинно-білі зубки, пише The Daily Mail.

Причина, через яку лікарі радять використовувати зубну нитку - це видалення рештків їжі між зубами та зубного нальоту. Утім, проблеми можна створити, травмувавши ясна та викликавши запалення.

Лікар просить зрозуміти його правильно. Мовляв, якщо ви вмієте користуватися ниткою правильно, то тоді проблем нема і нитка - фантастичний спосіб позбутися небажаного бруду між зубами.

Але правильне маневрування ниткою у роті вимагає спритності, особливу у задній його частині. І переважна більшість людей просто не вміють робити цього. Замість видалення нальоту, більшість людей просто притискають його під ясна між зубами та лишають його там.

Ще одна поширена помилка - совати ниткою назад і вперед. Цей спосіб не видаляє наліт, а лише травмує ясна. 

Інша велика помилка - це відсутність системи. На перший погляд здається, що це немає значення. Утім реальність така, що 17% дорослих роблять це ли 3-4 рази на тиждень. А це не дуже правильно. 

Висновок такий, що чистити зуби ниткою - важко. А це, в свою чергу, значить, що варто шукати альтернативу.

На думку лікаря, найкращий спосіб - це ретельне чищення, чищення міжзубною щіткою та полоскання спеціальною рідиною. Антисептичні рідини для полоскання показали ряд переваг, особливо для міжзубного очищення.

Та тут теж потрібне уміння: важливо рухати рідину ротом та використовувати язик, аби проштовхнути її між зубами. Але перевага рідини очевидна: вона не травмуватиме ясна та нею легко навчитися користуватися.

Лікарі кажуть, що використання рідини так само ефективно, як і зубні нитки. Крім того, вони містять флорид, який зміцнює зуби. Лікар радить використовувати рідини без вмісту спирту, бо від нього немає жодної користі, але він може призвести до раку ротової порожнини. Між тим, потрібно, на його думку, звертати увагу на рідини, які містять цетілпірідінійхлорід. Речовина зв'язується з білками ротової порожнини та утворює захисне покриття, яке може "працювати" протягом 12 годин.

У роті живуть близько 500 різних видів бактерій і деякі з них більш чутливі до певних антибактеріальних антигенів. Тому рідини, які містять антибактеріальні агенти і ефірні масла - є ідеальними.