Лікарі застерігають: безпечної засмаги не існує

— 9 лютого 2016, 15:16

Навіть найменша зміна кольору шкіри підвищує шанси захворіти на рак. А для людини, котра за своє дитинство "обгоріла" більше 5 разів, ризик розвитку меланоми в дорослому віці зростає на 80%.

Про це пише The Sun.

Щоби захистити свою шкіру від активного сонця, доросла людина має нанести на себе 6-8 чайних ложок засобу SPF 15. Причому нанести його на себе треба двічі – за 30 хвилин до виходу на сонце, а потім ще раз.

Малюкам віком до 6 місяців бажано взагалі не перебувати під прямим сонячним промінням, і дорослі мають слідкувати за тим, щоби й старші діти були захищені.[L]

Водночас, як відомо, саме під впливом сонячних променів у організмі виробляється вітамін D. У Британії, наприклад, за даними Національного інституту охорони здоров'я та вдосконалення медичної допомоги, більш ніж кожна п’ята доросла особа потерпає від його занизького рівня.

РЕКЛАМА:

Брак вітаміну D призводить до проблем із м'язами та кістками, зокрема до рахіту, пов'язаний із діабетом та онкологічними захворюваннями.

Універсальної поради, якою є корисна та безпечна доза перебування людини на сонці, не має. Експерти радять підставляти під сонячне проміння руки, ноги та обличчя, але ненадовго.

Нагадаємо, торік медики почали бити на сполох: соцмережі охопив небезпечний тренд – фотографії малюнків на тілі, зроблених за допомогою сонячних опіків.

Реклама:

Головне сьогодні