Усім заспокоїтися: 7 способів швидкого подолання стресу

2766
3 квітня 2016

Сімома власними секретами на цю тему поділилася юрист, блогер, "експерт із попередження вигоряння" Пола Девіс-Лаак.

Їх наводить The Huffington Post.

"Поза влади"

Коли вам потрібна швидка доза упевненості в собі, спробуйте її. На думку соціального психолога, дослідниці мови тіла і спікера TED Емі Кадді, коли ваше тіло стає а таку позу, то й мозок підлаштовується.

Розправте плечі, груди вперед, стійте рівно, ноги мають міцно стояти. Якщо ви говорите по телефону, скористайтеся гарнітурою, щоби мати змогу перебувати у "позі влади". Узагалі зробіть її частиною свого повсякденного життя.

 Фото belchonock/Depositphotos

Зміна паролів

Паролем до ваших акаунтів у соцмережах, пошти тощо може стати особливе слово, пов’язане з метою, котрої ви прагнете досягти. Раз за разом набираючи його впродовж дня, ви налаштовуватиметесь більш рішучо.

Психологічна установка "Стрес – помічник"

Психолог і також спікер TED Алія Крам пропонує таку техніку:

Крок 1: Коли ви відчуваєте стрес, усвідомте його – і помічайте, як він проявляється в вас фізично.

Крок 2: Визнайте, що стресова реакція пов'язана з чимось, що вас хвилює. Що такого значущого є в цій ситуації, чому вона така для вас важлива?

Крок 3: Навчіться використовувати приплив енергії та зосередженість, якою наділяє вас стрес.

 Фото SIphotography/Depositphotos

"Стоп-стрес"

Цю психологічну техніку добре використовувати, коли ви розгублені, "зависли", нервуєтеся, бо треба зосередитися на завданні.

Крок 1: Зупиніться. Покиньте робити те, що робили, та зверніть увагу на те, що відчуваєте і про що думаєте.

Крок 2: Подихайте. Кілька швидких вдихів допоможуть перефокусуватися.

Крок 3: Поспостерігайте, де саме у вашому тілі відчувається напруга? В плечах? У стиснутій щелепі? Про що ви думаєте, ці думки продуктивні чи контрпродуктивні?

Крок 4: Ідіть уперед. Тепер ви трохи знаєте про свій стрес. Продовжуйте робити свою справу, але більш помірковано та спокійно.

Більше точок прийняття рішень

На думку психолога Джоша Девіса, упродовж дня ми часто перестрибуємо від одного завдання до іншого, не міркуючи над тим, що саме було б доцільним зробити далі. Варто збільшити кількість точок, де ми приймаємо такі рішення, можна навіть запланувати такі точки заздалегідь, якщо попереду в вас дуже непростий та стресовий день.

 Фото SIphotography/Depositphotos

Стіна вдячності

У деяких компаніях це дошка, на якій працівники пишуть або лишають повідомлення на стікерах – для колег, яким вони хочуть подякувати. Стіну подяки, котра постійно нагадуватиме, скільки хороших речей ми робимо одне для одного, можна завести й удома.

5 хвилин на добру справу

Як пише професор психології Адам Грант,  п’ять хвилин, витрачених на послугу іншій людині, "додають вартості" вам у її очах, і це дуже цінно. Завжди будучи готовим присвятити будь-якій людині кілька хвилин свого часу – написати хороший відгук, дати потрібний контакт тощо – ви розширите своє коло корисних знайомств, і вам на душі покращає.

Поміркуйте, якою "невеличкою дозою" добра ви можете стати в пригоді колегам або родичам.

Нагадаємо, експерти пояснили, чому люди часто захворюють після того, як пережили сильний стрес. Та дали поради, як цьому запобігти.powered by lun.ua