Які бактерії знайшли науковці у вагонах та на ескалаторах метро?
Усе це привід задуматися про рівень гігієни, пише видання Time.
Вагони метро теж переповнені мікробами. Але чи маємо ми хвилюватися через це?
Група дослідників з Гарвардської школи громадського здоров'я прагнули це з'ясувати, тож здійснили кілька подорожей на лініях метро у Бостоні.
У їхньому новому дослідженні, опублікованому у журналі Американського товариства мікробіології mSystems, науковці розповіли про рівень забруднення сидінь, спинок, стін, поручнів, автоматів для продажу квитків та рухомого руків'я.
Вчені здивувалися тому, наскільки з точки зору мікробного біотипу метро було схоже на людську мозаїку.
Домінантними бактеріями на усіх поверхнях були мікроби зі шкіри та рота.
Види колоній, які процвітали у певних місцях метрополітену, залежали від того, як ця поверхня використовується: було знайдено збагачені колонії "бактерій дихання" на сенсорних екранах і вагінальні бактерії на пластикових та поліестрових сидіннях.
На сидіннях у метро лишаються вагінальні бактерії. Фото pio3/Depositphotos |
На щастя, вчені не знайшли патогенні організми, які зазвичай викликають хвороби, або стійкі до антибіотиків гени.
"Я був здивований тим, наскільки середовище метрополітену було схоже на людей у певному сенсі. Однак якщо замислитися про відносний розмір бактерій у порівнянні з порами одягу, не дивно, що ми лишаємо по собі усі види мікробів", — розповів провідний автор дослідження Кертіс Хаттенховер.
Науковці переконані, що метод дослідження, який вони обрали, може бути корисним для аеропортів, вокзалів, потягів, вагонів метро і навіть шкільних класів у період епідемії.
Так медики зможуть вчасно розпізнати зміни бактеріального складу на початку сезону і запобігти розповсюдженню норовірусів, тож влада зможе вчасно попередити суспільство про засоби захисту.
Нині ж для поїздок у метро науковці радять просто витирати руки серветками, не торкатися обличчя і мити руки їх теплою водою з милом за першої нагоди, як після будь-якого громадського транспорту.