Стрес, геть! 5 порад, щоби вирватися з тенет тривожності

— 23 липня 2016, 10:00

Недивно, що у вічно заклопотаному житті, де ми змушені жонглювати робочими та родинними обов’язками, рівень стресу сучасної людини вищий, ніж будь-коли раніше. Тривожні розлади виснажують її, наповнюючи страхом та переживаннями, завдаючи шкоди стосункам та кар’єрі.

Перевіреними "антистресовими" рецептами з The Daily Mail поділився гіпнотерапевт та спеціаліст із керування тривогою Ден Ріген.

Поменше соцмедіа

Тривожність завжди відшукує, на чому сфокусуватися, а далі починає розкручувати у вашій голові найгірші сценарії. У соцмедіа ми натрапляємо на погані та страшні новини, які мимохіть починаємо "приміряти" на себе самих.

А з іншого боку, переглядаючи в соцмережі пости людей про те, як у них усе пречудово, ми можемо відчувати себе ще гірше, ніж насправді.

Фото allg/Depositphotos

Побільше руху

Фізично тривога приводить наше тіло у стан "бойової готовності" – битися або чимдуж тікати від небезпеки. Наше дихання частішає, серцебиття прискорюється, і стає спекотніше, ніж якби ми були на тренуванні. Тож правильною відповіддю на всі ці сигнали буде саме рух. 10-хвилинна прогулянка щодня значно покращить самовідчуття.

До слова, прогулюючись, не треба з сумом дивитися собі під ноги. Краще розправити плечі та підняти голову.[L]

Дихальні вправи

"Увімкнути" розслаблення можна, почавши дихати повільніше. Не глибше. Натомість затримайте повітря на 5 секунд, а тоді видихніть повільно, рахуючи до 11. На вдиху рахуйте до 7. І так повторюйте протягом хвилини. Щоби думки стали чіткіші, під час кожного видиху рахуйте від 300 у зворотному напрямку, віднімаючи щоразу по 3.

Фото anyaberkut/Depositphotos

Позитивні сценарії

Тривожність змушує нас думати про все, що може піти не так та обернутися катастрофою, і ці погані сценарії видаються нам дедалі реальнішими. Потрібно придумати хороші. Як іще можуть розвиватися події? Що з цього всього може вийти хорошого?

Визнавши, що найгірший варіант розвитку подій – зовсім не єдиний, ви послабите хватку тривоги.

Ментальний простір

Мозок, охоплений стресом, не в змозі чітко мислити. Ніби комп’ютер, у якого заповнена оперативна пам'ять, та на якому працюють кілька програм одразу, мозок старається зосередитися та міркувати логічно, проте йому дуже складно.

Фото avemario/Depositphotos

Ріген радить своїм пацієнтам протягом дня виділяти 20 хвилин на звільнення мозку від стресу – за допомогою медитації, розслаблюючої музики тощо.

Коли ви охоплені тривогою, кожен день здається нескінченною битвою. Використовуючи ці п’ять кроків, ви станете вільні від неї, підсумовує Ріген.

Нагадаємо, ізраїльські вчені нещодавно дійшли висновку, що деякі люди вже народжуються з синдромом загальної тривожності. Вони змалку сприймають світ інакше.

Реклама:

Головне сьогодні