"Секс - це вам не пральна машинка": експерти розказали, як і скільки ним треба займатися

— 4 вересня 2016, 10:00

Видання The Huffington Post поцікавилося, що про це думають лікарі-сексологи.

"Люди хочуть знати, чи достатньо в них сексу, який він, правильний секс, чи не хоче їхній партнер забагато сексу. Часом вони хвилюються, чи не треба їм робити у ліжку щось зовсім інакше", - каже сексолог Теммі Нельсон.

Своїм пацієнтам вона завжди каже одне – потрібно забути слово "норма". Секс – це не пральна машинка, до якої має бути інструкція.

"Нормальний, звичайний" – це режим у пральній машинці, більше нічого. Найважливіше те, щоби ви вчилися емпатії по відношенню до вашого партнера та приймали будь-які його потреби, хай навіть вони відрізняються від ваших", - радить лікар.

Сексологи вирішили відповісти на найпоширеніші питання "про це". Фото konradbak/Depositphotos

Поняття "норма" для кожної пари своє, тож головна порада експертів – покиньте хвилюватися через те, як часто це роблять інші.

"Якщо пара багато років займалася сексом тричі на тиждень, а тепер це звелося до одного разу на тиждень, змінився паттерн, і знизилася частота. У нашій розмові ми зосереджуємося на цьому", - пояснює сексолог Доун Майкл.[L]

Коли йдеться про секс, не існує магічного числа, як часто треба ним займатися, наголошує вона. До того ж, як фахівець вона може засвідчити: зазвичай те, яку цифру називають люди, "не корелюється з правдою".

"Ваше спільне сексуальне життя – це постійна навігація між коливаннями вашого лібідо, вашим часом та енергії, а ще обопільного бажання пріоритезувати секс", - зазначає секс-просвітник Кріс Роуз.

"Часті розмови про ваше сексуальне життя – і більше ніжних доторків за межами спальні – певно, найважливіші фактори у довготривалих, сексуально задовольняючих стосунках", - додає вона.

Експерти кажуть, не треба порівнювати своє інтимне життя з життям інших пар. Фото Wavebreakmedia/Depositphotos

Що робити, якщо ваш партнер чи партнерка мають вище лібідо? Не впадати в відчай. Зі слів сексолога Ієна Кернера, в багатьох людей сексуальне бажання виникає не на початку сексу, а ближче до середини. Тож попереднє збудження шляхом поцілунків, пестощів, танців, читання еротики чи перегляду фільмів для дорослих може помогти його пробудити.

Нижчого лібідо не треба соромитися, наголошує сексолог Селест Хіршман. Важливо зрозуміти його причину – втома, неприємні фізичні відчуття чи гормональні коливання тощо.

"Часом партнер, у кого нижче лібідо, не отримає тої якості сексу, якої хоче, або відчуває надто сильний тиск з боку свого партнера, через що почувається зобов’язаним. А почуватися зобов’язаним займатися сексом – це точно не сексуально", - каже сексолог Даніелль Херел.

Хороший секс не можна виміряти кількісно, не варто порівнювати своє інтимне життя з чиїмсь та розмірковувати, чи "нормальне" воно.

У сексі нема поняття "норми". Фото AndreyPopov/Depositphotos

"Пробуйте нове. Більше голубтеся, мастурбуйте, обговоріть відкриті стосунки, якщо вас це цікавить, але подбайте про те, щоби ви завжди говорили про те, що для вас є важливим. Ніколи не обурюйтеся мовчки та не приховуйте розчарування", - говорить Нельсон.

"Секрет сексуального життя, що приносить задоволення, не лише в тому, щоби отримувати такий секс, якого вам хочеться, він у тому, щоби навчитися давати й вашому партнерові те, чого він хоче", - підсумовує вона.

Нагадаємо, нещодавнє опитування показало, що жінки після заміжжя починають більше дивитися порно, а чоловіки, навпаки, дещо втрачають цікавість до "полунички".

Реклама:

Головне сьогодні