Лихо без добра? Хіміотерапія потрібна не всім онкохворим – фахівці

— 24 жовтня 2016, 16:00

Тисячі онкохворих проходять "паліативну хіміотерапію", щоб полегшити симптоми раку в останні місяці, пише The Daily Mail.

Такі ліки можуть притлумлювати біль та продовжувати життя пацієнтам.

Традиційна ж хіміотерапія ефективна не завжди й не для кожного із пацієнтів. Тому Британська академія королівських медичних коледжів запропонувала рекомендації для лікарів, наголосивши на тому, що лікувальний ефект від хіміотерапії визначається індивідуально для кожного.

[L]"Хіміотерапія за своєю природою – дуже токсична. Тому для організму людини вона може бути більше шкідливою, ніж корисною. А в результаті, ефект від не ї дає доволі невеликі шанси на повне одужання, натомість викликаючи у пацієнтів марні надії", – йдеться у рекомендаціях.

Натомість організація закликає лікарів обговорювати із пацієнтами всі негативні наслідки опромінення та повідомляти їм про те, що хіміотерапія може не подіяти.

РЕКЛАМА:

Дослідники говорять про те, що паліативна хіміотерапія, як альтернатива, полегшує симптоми хвороби. У своєму рекомендаційному листі вони застерігають від застосування непотрібних процедур.

"Якщо у хворого пізня стадія захворювання, варто зважити, чи потрібна хіміотерапія взагалі", – наголошується у рекомендаційному листі.

Якщо у хворого пізня стадія захворювання, варто зважити, чи потрібна хіміотерапія взагалі. Фото prudkov/Depositphotos

Одна із упорядників рекомендацій, Дейм Сью, також додає, що поради фахівців не з'явилися "з повітря". І лікарі, і пацієнти часто задумуються про те, наскільки потрібним є подібне лікування.

Реклама:

Головне сьогодні