Міжнародні тести для медиків складатимуться з відомих в Україні протоколів

— 30 січня 2017, 13:25

Субтест для перевірки знань майбутніх українських медиків на відповідність міжнародним стандартам матиме лише ті розділи, де протоколи надання невідкладної допомоги в Україні наближені до міжнародних та не мають розбіжностей.

Субтест для перевірки знань майбутніх українських медиків на відповідність міжнародним стандартам матиме лише ті розділи, де протоколи надання невідкладної допомоги в Україні наближені до міжнародних та не мають розбіжностей. Фото shefkate/Depositphotos

У 2017 році МОЗ України ініціює проведення на додипломному та післядипломному етапах підготовки лікарів оцінювання стану української медичної освіти у порівнянні з міжнародними стандартами, зокрема американськими, повідомляє МОЗ.

Ліцензійний інтегрований іспит включає один, два або три окремі тестові екзамени залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня – "Крок 1" (3 курс), "Крок 2" (6 курс), "Крок 3" (інтерни), "Крок М" (молодші спеціалісти) та "Крок Б" (бакалаври).

[L]Щорічно тестування проходять понад 55000 студентів/лікарів-інтернів.

Раніше повідомлялося, що 10% із них не складають іспит.

У 2017 році до ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 3. Загальна лікарська підготовка" включать субтест з надання допомоги при невідкладних станах, зміст якого базуватиметься на запитаннях іспиту USMLE (United States Medical Licensing Examination – "Екзамен з Отримання Медичної Ліцензії Сполучених Штатів Америки").

Субтест складатиме 25% від загальної кількості завдань, винесених на екзамен: до блоку будуть включені тільки розділи, де протоколи надання невідкладної допомоги в Україні наближені до міжнародних протоколів, і не мають ніяких розбіжностей.

"Крок 3" відбудеться – 23 березня 2017 року. Результат написання субтесту на основі USMLE не впливатиме на кінцеву оцінку інтерна.

Крім того, повідомлялося, що студенти 6 курсу, які навчаються за напрямом "Медицина", 12 травня 2017 року складатимуть іспит IFOM (International Foundations of Medicine або Міжнародні основи медицини).

Cтуденти 6 курсу, які навчаються за напрямом "Медицина" складатимуть іспит IFOM. Фото Goodluz/Depositphotos

Він також базується на американському медичному ліцензійному іспиті USMLE. Цей іспит проводиться у різних країнах Європи, Близького Сходу, Південної Америки тощо.

Тестування проходитиме українською або англійською мовами. IFOM не замінює ліцензійний іспит "Крок 2. Загальна лікарська підготовка", який буде проведено згідно з Графіком, затвердженим МОЗ України, 23 травня 2017 року.

Студенти, які за результатами тестового іспиту IFOM отримують бал, рівний або вищий за прохідний бал американського медичного ліцензійного іспиту USMLE STEP 2, отримають від NBME сертифікат про складання тесту IFOM.

Реклама:

Головне сьогодні