Діти та дорослі забезпечені вакцинами мінімум на півроку – МОЗ
Станом на початок лютого наявні практично всі вакцини, що є у календарі профілактичних щеплень.
Діти та дорослі забезпечені вакцинами, що внесены до календаря профылактичних щеплень. Фото pixabay.com |
Про це повідомив начальник відділу програм та проектів МОЗ Сергій Платов під час прес-конференції 7 лютого.
"Потреба у вакцинах проти туберкульозу задоволена мінімум на півроку, проти кору, паротиту, краснухи маємо близько мільйона доз, яких вистачить на 9-10 місяців, – розповів Платов.
[L]Вакцини для профілактики кашлюка, дифтеррії, правця є також у достатній кількості, як і Анотоксину дифтерійно-правцевого, який використовується для вакцинації дорослого населення".
За словами експерта МОЗ, зараз вакцина для дорослих людей проти правця також є. Щеплення повинно планово проводитися для українців починаючи із 16-ти років кожні 10 років.
Крім того, фахівець зауважив, що вакцини, які закуповують міжнароодні організації пройшли прекваліфікацію МОЗ, тому є безпечними для людей. Індивідуальні реакції організму можуть бути, вони передбачені виробником і важких наслідків для здоров'я людини не мають.
Платонов заявив, що зараз створюється Національна технічна група експертів для прийняття рішень про ефективне використання вакцин.
74% українських батьків підтримують вакцинацію. Такими є дані опитування "Соціоконсалтинг" проведеного на замовлення ЮНІСЕФ |
У майбутньому відомство перегляне календар профілактичних щеплень, щоб удосконалити його та ввести нові вакцинації.
У свою чергу головний дитячий імунолог міста Києва Федір Лапій підтвердив, що "на сьогоднішній день ми маємо вакцини у повному об’ємі, щоб будь-яка дитина, яка прийде завтра-сьогодні у кабінет щеплень отримала вакцинацію проти 10 інфекційних захворювань".
Він, зокрема, уточнив, що наразі доступна навіть вакцина проти дифтерії і правця для дітей старше 7 років, яка раніше кілька років тому була недоступна.
За словами експерта МОЗ, зараз вакцина для дорослих людей проти правця також є. Фото perig76/Depositphotos |
Сергій Платов також процитував статистику за підсумками 2016 року: "Вакциною проти туберкульозу охоплено 72,3% дітей, при мінімальному охопленні 90% та оптимальному 95%. Проти поліомієліту 60,8%, проти кашлюку, дифтерії та правця – 23%, проти кору, дифтерії та краснухи – 45,5%, проти гепатиту В – 29%, проти гемофільної інфекції типу В – 51,6%".
"Ми сподіваємося, що при такому темпі вакцинації та якщо батьки будуть відноситись з розумінням, та вакцинувати дітей, то ми сподіваємося, що на кінець цього року ми вийдемо на цифри, які можуть нас задовольнити", – пояснив чиновник.
Він пояснив, що якщо у лікувальних закладах відсутня вакцина, то "недоопрацювання на місцевому рівні".
У МОЗ також повідомляють, якщо у лікарні відсутні вакцини від сказу, а також АКДП та БЦЖ, то "потрібно звернутися в Департамент охорони здоров’я вашої області та дізнатись, у якій лікарні є потрібна вакцина".
Дані опитування "Соціоконсалтинг" проведеного на замовлення ЮНІСЕФ |
Дані опитування "Соціоконсалтинг" проведеного на замовлення ЮНІСЕФ |
"Українська правда. Життя"