Вчені фіксують глобальний розворот магнітних полюсів і попереджають про рак

19589
8 лютого 2017

Протягом останніх 160 років сила магнітного поля Землі слабшала із загрозливою швидкістю.

Такого висновку дійшли вчені Рочестерського університету, про що пише видання The Conversation.

У матеріалі пояснюється, що магнітне поле – це те, що змушує компаси вказувати на північ та захищає нашу атмосферу від постійного бомбардування з космосу заряджених частинок, таких як протони.

Реклама:

Без магнітного поля, наша атмосфера буде страждати від шкідливого випромінювання і життя на Землі вимиратиме.

Видання також пояснює, що магнітне поле не є сталим і воно перевертається протягом декількох сотень тисяч років. Коли це відбувається магнітне поле стає дуже слабким.

Магнітне поле Землі не є сталим і воно перевертається протягом декількох сотень тисяч років

Наразі цей колапс, названий "Аномалія Південної Атлантики", спостерігається геофізиками у південної півкулі, від Зімбабве до Чилі.

Вчені зазначають, що магнітне поле настільки слабке, що супутники на орбіті над цією областю не захищені від радіації і це перешкоджає супутниковій електроніці.

"Поле продовжує слабшати, потенційно віщуючи ще більш драматичні події, в тому числі глобальний розворот магнітних полюсів. Така істотна зміна впливатиме на наші навігаційні системи, а також передачу електроенергії", – йдеться у публікації.

Джерело "Аномалії Південної Атлантики" заховане в надрах планети, між ядром і мантією, в районі під Південною Африкою

Вчені попереджають, що північне сяйво може з'явитися на різних широтах.

Реклама:

Також вони уточнюють, що "кількість радіації, яка досягне поверхні Землі при дуже низьких значеннях напруженості поля під час глобального розвороту, може вплинути на показники раку".Реклама: