20 обов'язків лікаря. МОЗ розповів, якою буде первинна меддопомога

24279
8 лютого 2017

Міністерство охорони здоров'я визначилося з порядком надання первинної медичної допомоги.

Проект наказу з такою назвою винесений на громадське обговорення та "буде затверджений після консультацій з експертним середовищем і регіонами".

Цей порядок визначатиме завдання первинної медичної допомоги (ПМД), суб’єктів надання допомоги, завдання лікаря, а також єдині правила організації та надання ПМД.

Реклама:

Дія документу поширюватиметься на всіх суб’єктів первинної ланки, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми діяльності.

"Перелік того, що входитиме до гарантованого кошика первинної медичної допомоги, переглядатиметься щороку та залежатиме від показників бюджету, які держава виділятиме на охорону здоров’я", – цитує прес-служба МОЗу заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка.

Згідно з документом, первинна допомога надається усім громадянам України незалежно від їхнього віку, статі, національності, соціального статусу, рівня доходу, місяця проживання, віросповідання чи інших ознак.

Її надають за рахунок бюджетних коштів згідно з відповідною бюджетною програмою та законодавством. Коштом бюджету також оплачуватимуться діагностичні заходи та лабораторні дослідження в межах ПМД.

Наказ також регламентує правила надання ПМД. Зокрема, вибір лікаря та місце надання допомоги, її форми та способи, матеріально-технічне забезпечення робочого місця лікаря первинки, режим та графік роботи лікаря та ін.

Первинна допомога має надаватися усім громадянам України за державні кошти. Фото alexraths/Depositphotos

Зокрема, пацієнт матиме право вільного вибору лікаря, незалежно від місця своєї офіційної реєстрації. Рекомендована кількість пацієнтів, що обрали одного лікаря, повинна перебувати у межах 2 000 пацієнтів. Однак, залежно від соціальних, вікових та кількісних характеристик населення громади, на території якої працює лікар, в окремих випадках кількість пацієнтів може бути більшою чи меншою.

Реклама:

Разом із тим, МОЗ наводить перелік обладнання, яким суб’єкт надання ПМД має обов’язково забезпечити місце надання допомоги.

Також міністерство представило: перелік скринінгових обстежень на первинці, діагностичних процедур та лабораторних досліджень, зразок декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

Всі документи мають статус проектів та наразі проходять обговорення з представниками медичної спільноти з регіонів.

20 ОБОВ’ЯЗКІВ ЛІКАРЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ, ВІДПОВІДНО ДО ПРОЕКТУ:Реклама: