Ваші батьки житимуть довше, якщо ви знаходитимете для них час – вчені

800
14 березня 2017

Наші напружені графіки не дозволяють нам бачити рідних так часто, як би ми того хотіли.

Це вкрай погано, бо самотність може призвести до зниження якості життя, а в деяких випадках передчасної смерті, у літніх людей.

До такого висновку дійшли дослідники Університету Каліфорнії, що у Сан-Франциско, пише The Independent.

Науковці вивчали життя 1600 дорослих із середнім віком 71 роки.

Майже 23% одиноких учасників померли протягом шести років дослідження, у порівнянні з лише 14% тих, які повідомили про адекватний рівень товариських відносин.

Наші напружені графіки не дозволяють нам бачити рідних так часто, як би ми того хотіли. Фото DmitryPoch/Depositphotos

Вчені також виявили, що 43% людей у віці старше 60 років відчувають себе ізольованими.

Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що самотність є істотним чинником у зниженні якості життя літніх людей і може призвести до депресії, когнітивних порушень та інших проблем зі здоров'ям, таких як хвороба коронарної артерії.

"Потреба всього нашого життя: щоб люди, які нас знають, цінують, які приносять нам радість – були поряд", – зазначає старший геріатричного соціальний працівник Massachusetts General Hospital Барбара Московіц.

Теорія, що самотність може привести до погіршення стану здоров'я у літніх людей, не є новою концепцією.

Інше дослідження, проведене в Університеті Бригама Янга в Юті у 2010 році показало, що соціальні зв'язки набувають все більшого значення для продовження терміну служби, доводячи, що люди з великою кількістю близьких друзів і великою родиною, ймовірно, живуть довше, ніж одинокі.

Ще одне дослідження, проведене в Університетському коледжі Лондона показало, що люди старше 50 років, які задоволені своїм життям, мають більше шансів прожити довше.