У МОЗ розповіли, хто і чому протистоятиме медичній реформі. ІНФОГРАФІКА

1144
10 травня 2017

Міністерство охорони здоров'я створило серію інфографік, що пояснюють, як працюватимуть протоколи лікування, діятиме оплата медпослуг та функціонуватимуть госпітальні округи.

"Реформа матиме широке коло противників в особі: хабарників в лікарнях та медуніверситетах, фармацевтичних лобістів та несумлінних дистриб’юторів, функціонерів, які утримували стіни і ліжка, депутатів, які не хочуть робити непопулярні кроки і ховаються за риторикою про недосконалість законопроектів чи неідеальність розрахунків", – написала на Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Реклама:

У серії інформаційних буклетів МОЗ пояснило, що зміниться після внаслідок реформування галузі, хто програє та виграє внаслідок змін в охороні здоров'я.

У відомстві наполягають, що впровадження оплати за конкретну медичну послугу або пролікований випадок знищить хабарі в конвертах, які пацієнти зараз платять всім – від санітарки до головного лікаря. 

"Між лікарем та пацієнтом не буде готівкових розрахунків і хворого на каталці не питатимуть чи є у його родичів гроші, аби заплатити за операцію", – зазначив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Використання європейських протоколів лікування, у свою чергу, знищить таке поняття як "поліпрагмазія", коли пацієнту виписували надмірну і непотрібну кількість ліків.

Реклама:

У МОЗ також повідомляють, що впровадження референтних цін на ліки суттєво вплине на їхню вартість та унеможливить "накрутки", коли ціна одного й того ж препарату в Україні вища, ніж, наприклад, у Польщі. А закупівля ліків через міжнародні організації знищить корупцію на тендерах.

Окремо масштабні зміни торкнуться інфраструктури галузі у зв’язку з підсиленням одних лікарень та перепрофілюванням інших.

"До тих, хто виграє від реформи належать: звичайні лікарі, які сумлінно роблять свою роботу та зарплата яких тепер залежатиме від кількості пацієнтів; молоді лікарі, які отримають європейську освіту; аптечний та фармацевтичний бізнес, які готові до чесної роботи на ринку; всі українці, які не будуть нести необґрунтовані витрати на ліки та медпослуги", – написала Супрун.

"Зараз вирішальний час для уряду і нашої галузі. Нинішня парламентська сесія чітко покаже хто з політиків реально хоче змін, а хто продовжить 25-річну мантру про нову концепцію, закон чи пілотний проект в медицині", – додав Ковтонюк.Реклама: