Як картання “Що я зробив не так” впливає на здоров’я
Вам коли-небудь зраджувала кохана людина?
Якщо так, питання "Що я зробив/зробила не так?" повинно вам бути знайоме.
Адже після зради ви ставите собі його не один раз.
Фото: Depositphotos |
І не замислюєтесь, що воно може завдати набагато більше шкоди, ніж ви гадаєте – і психологічної, і фізичної.
Такі результати нового дослідження, проведеного в Університеті Невади.
Науковці хотіли з’ясувати, чи поведінка та психічне здоров’я залежать від невірності.
Вони опитали 232 студентів коледжу, яких зраджували впродовж останніх трьох місяців.
Середня тривалість стосунків – 1.76 роки. Середній вік – 20, тож результати для людей старшого віку можуть коливатися.
"Невірність – одна з найболючіших і руйнівних речей, з якими зіштовхуються пари, - каже одна з авторів дослідження Розі Шраут. – Зраджена людина переживає сильний емоційний та психологічний розлад після невірності".
Фото: Depositphotos |
Вчені перевіряли, чи такі переживання призводять до небезпечної для здоров’я поведінки: незахищеного сексу, зловживання алкоголем, переїдання чи недоїдання.
"Ми також хотіли знати, чи сприйняття вини зіграло роль у їхньому психологічному розладі і ризикованій поведінці. Зраджені люди звинувачували своїх партнерів чи себе? І чи винні зрадники у таких травмах своїх половинок?" – додає дослідниця.
Результати дослідження показали, що звинувачення себе чи партнера у тому, що трапилось, дійсно дотично впливає на погіршення здоров’я (депресія, стурбованість і стрес).
Зрада може вплинути на вашу поведінку, погляди на невірність у парі та здатність довіряти іншим, кажуть вчені. Рівень вразливості у кожного різний.
Науковці також виявили, що ті, хто страждають від психологічного стресу після зради, більше ризикують "підсісти" на наркотики чи алкоголь і виявляють більше охоти до заняття екстремальними видами спорту.
Фото: Depositphotos |
А це означає, що зрада впливає не лише на психологічне здоров’я жертви, але й спонукає її до потенційно небезпечної поведінки.
Ті, хто звинувачував у зраді партнера, менш схильні до такої поведінки.
[L]Під час дослідження вчені також виявили, що з цими проблемами після зради коханої людини зіштовхувались частіше жінки, ніж чоловіки.
"Ця гендерна різниця співзвучна з попередніми дослідженнями. Вона показує, що жінки страждають від зради більше, ніж чоловіки, – каже Шраут. – Ми вважаємо, причина в тому, що жінки зазвичай надають стосункам більшого значення. Для багатьох вони є джерелом самоідентифікації. Як результат, жінка, яку зрадили, може мати слабше психологічне здоров’я і поводитись ризиковано і нездорово. Її самосприйняття пошкоджене".
Тому пам’ятайте: якщо ваш партнер вам зрадив, це не ваша провина. А його.