75% жінок набирають надто мало чи забагато ваги під час вагітності – дослідження

652
7 червня 2017

Науковці Університету Монаша в Австралії провели дослідження, згідно з яким 23% майбутніх мам не набирають достатньої ваги у період вагітності, а більше 50% отримують надмірну масу тіла, збільшуючи ризик передчасних пологів.

23% майбутніх мам не набирають достатньої ваги у період вагітності, а більше 50% отримують надмірну масу тіла. Фото inarik/Depositphotos

Міжнародна дослідницька команда проаналізувала більше 5 тисяч попередніх розробок та зібрала дані жінок Азії, США та Європи, йдеться на The Guardian.

Фахівці стверджують, що надмірну вагу під час вагітності частіше набирають жінки із Європи. За їхніми даними, 7% майбутніх мам не досягають потрібної маси тіла, а 38% – перебирають її.

Жінки, що мають зайві кілограми у період вагітності, частіше народжують дітей із великою масою, а отже й більше потребують Кесаревого розтину.

Разом із тим, жінки, які не добирають потрібної ваги на 8% частіше ризикують народити недоношену дитину.

Згідно із рекомендаціями фахівців, жінкам із вагою нижче норми у період вагітності можна набирати від 25,5 до 18 кілограмів, із нормальною масою тіла – від 11,5 до 16 кілограмів, від 7 до 11 кілограмів із надмірною вагою та не більше 5-9 кілограмів жінкам із ожирінням.