ВООЗ закликає країни протистояти лобіюванню тютюну

118
20 липня 2017

Тютюнова промисловість блокує спроби урядів запобігти смертності від тютюнової залежності.

ВООЗ каже, що тютюнова промисловість заважає йому працювати. Фото belchonock/Depositphotos

Про це йдеться у заяві Всесвітньої організація охорони здоров'я (ВООЗ) із закликом протистояти корпоративному лобіюванню та судовим справам.

Агенція ООН зазначила, що країни з частково державними тютюновими компаніями, такими як Японія, яка має частку в компанії Japan Tobacco Inc, повинні "перешкоджати" встановленню політики їхніх комерційних інтересів у сфері охорони здоров'я.

ВООЗ зазначає, що тютюнові компанії використовують внутрішні та міжнародні торговельні суперечки, намагаючись блокувати прогрес у багатьох контрольних заходах, таких як паління у громадських місцях та регулювання упаковки.

Опитування Reuters, опубліковане минулого тижня, показало, що компанія Philip Morris International Inc веде секретну кампанію, спрямовану на підрив кампанії ВООЗ щодо боротьби з курінням.

Пакт 2005 року вимагає заборонити рекламу тютюну та спонсорство, а також податки, що перешкоджають використанню.

"Останнім часом спостерігається тенденція до втручання промисловості у процес розробки антитютюнової політики. Вони використовують міфи про внесок у економіку", – заявив д-р Віньяк Прасад, глава Програма боротьби з тютюном ВООЗ.

Цю заяву ВООЗ вже прокоментували тютюнові гіганти.

Прес-секретар Japan Tobacco International Джонатан Дуче заявив, що компанія "не виступає проти тих регулюючих норм, які працюють і відповідають законним цілям охорони здоров'я".

А прес-секретар Philip Morris Тіффані Стеклер запевнила, що компанія регулярно співпрацює з урядами у всьому світі.

"Для того, щоб оцінювати пропозиції щодо політики, потрібна допомога широкого кола зацікавлених сторін, жодна галузева розмова не призводить до того, що політик не діє самостійно", – сказала Стеклер.

Тютюн, природа якого "викликає звикання та шкідливість", вбиває більше 7 мільйонів людей щорічно. Це приблизно одна з 10 смертей, за даними ВООЗ.powered by lun.ua