Із 12 липня абітурієнти вступатимуть у медичні виші за широким конкурсом – МОЗ

971
7 липня 2017

Під час цьогорічної вступної кампанії абітурієнти, які хочуть навчатися у медичних університетах, проходитимуть до вишів за широким конкурсом.

Під час цьогорічної вступної кампанії абітурієнти, які хочуть навчатися у медичних університетах, проходитимуть до вишів за широким конкурсом. Фото belchonock/Depositphotos

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський на прес-конференції 7 липня.

Після того, як абітурієнти створять електронні кабінети й завантажать туди усі необхідні дані й копії документів, із 12 липня вони зможуть подаватися до вишів.

Цього року можна подати 9 заяв не більш ніж на 4 спеціальності. До того ж, вступ відбуватиметься за широким конкурсом.

Широкий конкурс означає, що кількість бюджетних місць на спеціальностях цього року визначатиметься не "згори" наказом міністерства, а на запит абітурієнтів.

Коли вступник подаватиме документи через електронний кабінет до вишів, він розставлятиме пріоритети від 1 до 9 (якщо подаються 9 заяв).

Коли абітурієнт ставить "1" – це означає, що на певній спеціальності у ВНЗ він хоче навчатися найбільше. Далі 2, 3 й до 9 – за спадним принципом.

За такою системою виходить, що "місце йде за студентом", а вступники із високими балами сертифікатів ЗНО та атестатів концентруються у сильніших навчальних закладах.

"Ця модель минулого року була опрацьована на рівні університетів, підпорядкованих МОН. Ми побачили минулого року, що окремі університети в Україні втратили до 40% місць державного замовлення порівняно з 2015 роком, тому що до них не пішли сильні абітурієнти. У 2016 році коригування становило 25% порівняно з 2015 роком", – пояснила радниця міністра охорони здоров'я Інна Совсун.

У 2017 році відповідно до кількості заявок від "сильних" вступників, університети можуть збільшувати обсяги свого державного замовлення до 10%.

Непопулярні серед вступників університети, у свою чергу, отримають менше бюджетних місць.

Широкий конкурс у 2017 році застосовується не лише для вступників до медичних навчальних закладів. Він передбачений у загальних умовах вступу цьогоріч.

Нагадаємо, починаючи із 29 червня абітурієнти, які подаються на денну й заочну форму навчання, можуть створювати електронні кабінети, за допомогою яких подаватимуть заяви на вступ до вищих навчальних закладів.

Із покроковою інструкцією, як створити онлайн-кабінет, можна ознайомитися за лінком.

Прийом документів до вишів розпочнеться 12 липня і триватиме 26 липня.

Списки до зарахування, яке відбувалося за співбесідами та за квотами, будуть оприлюднені 24 липня до 12:00.

Ті ж, хто вступатиме винятково за сертифікатами ЗНО, зможуть побачити списки рекомендованих до зарахування не раніше 12:00 1 серпня.

Під зарахування студентів будуть застосовуватися коефіцієнти, які множитимуть на здобутий результат ЗНО вступника, бал атестата й інші додаткові досягнення, залежно від регіонального та галузевого показників, а також належності до сільської місцевості.

Цього року можна вступити за сертифікатами 2016 та 2017 років.

Про особливі умови прийому для дітей-сиріт, причетних до АТО та мешканців тимчасово непідконтрольних територій можна прочитати за посиланням.

Наталія Вуйтік, УП

powered by lun.ua