Самотня пані з котами: науковці несподівано підтвердили сексистське кліше
Літня пані, самотня й трохи божевільна, котра тримає вдома купу котів – цей комічний образ часто зустрічається в фільмах та мультиках. Це відгонить сексизмом, проте науковці погоджуються: схоже, до накопичення великої кількості тварин більше тяжіють саме жінки.
Котів забагато не буває. Чи буває? Фото photokitchen/Depositphotos |
Щоправда, цій темі поки що було присвячене дуже невелике дослідження, яке провели в Бразилії.
Про це пише The Independent із посиланням на Psychiatry Research.
Бразильські психологи з Папського католицького університету Сан-Паулу вирішили дослідити спільні риси людей, котрі мають багато тварин. Це була група з 33 осіб, чиє "хазяйство" вкупі складалося з 915 собак, 382 котів і 50 качок. Причому в середньому на одну людину приходилося по 41 тварині.[L]
75% цієї групи складали жінки, і на це звернули увагу науковці, припустивши, що схильність до такої поведінки може бути пов'язана зі статтю.
Також психологи дійшли висновку, що накопичення тварин може бути поставлене в один ряд із патологічним накопиченням речей – нав’язливою поведінкою, яку ще називають синдромом Плюшкіна. Звісно, вони різняться між собою, бо в людини з подібним психологічним розладом не виникає емоційного зв’язку із неживими предметами, які він збирає.
Більшість жінок із бразильської піддослідної групи були незаміжні, і 60% із них були похилого віку.
"Що стосується матримоніального статусу, було помічено, що більшість таких людей не мають партнера та мешкають самі… У цьому сенсі проживання з тваринами може забезпечувати емоційний комфорт "збирачам", котрі мають труднощі з емоційними відносинами", - зазначили науковці.
Натомість, нагадаємо, один собачка не лише є хорошим антистресом, а й здатен зміцнити фізичне здоров'я свого господаря.