Операція на серці: в Україні чи за кордоном?

22 червня 2018

Чи варто розглядати варіант лікування за кордоном, якщо показана операція на серці?

Обговорити тему ми запросили пацієнтів, які лікувалися і в нас, і за кордоном, а також відомого українського кардіохірурга Олександра Бабляка, який два роки оперував у кардіоцентрі в Сіднеї.

Сьогодні медицина не має меж, і якщо потрібна операція на серці, людина може звернутися практично в будь-яку клініку планети.

Не готові самостійно займатися пошуками медустанови – до ваших послуг численні компанії-посередники, які все організують.

Але є декілька "але". І про них варто знати тим, хто розглядає варіант лікування за кордоном.

Удома шанси потрапити до висококласного фахівця вище, ніж у закордонній клініці

У досвідчених хірургів, які працюють у клініці експертного рівня, графіки операцій розписані на кілька тижнів.

При цьому такі медустанови не потребують міжнародної реклами і рідко працюють із посередниками.

Але навіть якщо пацієнту вдалося потрапити на лікування до відомої клініки, це ще не означає, що займатися ним буде неодмінно лікар-легенда.

"Коли я два роки працював в Університетському госпіталі Північного Сіднея в Австралії, я особисто оперував пацієнтів з інших країн.

 Олександр Бабляк під час проведення мініінвазивної операції на серці

Не кажу, що це був поганий вибір, але досвіду в мене як у кардіохірурга 18 років тому було все-таки менше, ніж зараз.

Важливо те, ким буде проводитися операція на серці, а не в якій країні.

Якщо пацієнт обирає закордон, тому що, наприклад, "німецька кардіохірургія – на високому рівні", це не зовсім правильний підхід.

Лікувати, а отже і визначати життя людини, буде не абстрактна "німецька медицина", а конкретний лікар, який може бути більш-менш досвідченим", – розповідає кардіохірург з 25-річним стажем, керівник Центру кардіохірургічної допомоги "Добробут" Олександр Бабляк.

Звісно, удома, де є "сарафанне радіо" і легко отримати інформацію про будь-якого лікаря, потрапити на лікування до хірурга-експерта, який спеціалізується на конкретній патології, значно простіше.

Тим же, хто однозначно налаштований на закордон, Олександр Бабляк радить не обмежуватися запевненням посередника в експертності клініки, а питати ім'я хірурга і дізнаватися про його компетентність.

Щадна мініінвазивна кардіохірургія в Україні розвивається активніше, ніж у Європі

У Бельгії 67-річного Богдана Пархуця зі Львова попередили, що в його випадку мініінвазивна кардіохірургія неможлива.

Коли ж чоловік сказав лікарям, що в Україні показане йому багатосудинне коронарне шунтування вже роблять мініінвазивнно через міжреберний розріз менше 8 см, бельгійці не повірили.

"Почувши, що вони збираються робити мені стандартний великий розріз грудної кістки, я обрав Україну.

Лікування вдома виявилося й ефективним (я вже на п'ятий день виписався з лікарні), і майже в чотири рази дешевшим", – розповідає Богдан Іванович, якого в травні прооперували в Центрі кардіохірургії "Добробут" у Києві.

До слова, "Добробут" – перший медцентр у світі, де багатосудинне коронарне шунтування почали робити мініінвазивно.

 Центр кардіохірургії "Добробут"

Але це далеко не єдиний успіх кардіохірургів клініки: сьогодні вони вже виконують мініінвазивно і деякі багатокомпонентні операції на серці, наприклад, одночасно роблять пластику мітрального клапана і коронарне шунтування.

І все – через менш ніж 10-сантиметровий розріз між ребрами.

Провідний кардіохірург клініки Олександр Бабляк уточнює, що 80 % кардіохірургічних втручань в очолюваному ним Центрі – це мініінвазивна кардіохірургія.

Малоінвазивно проводяться всі пластики та протезування клапанів, коронарне шунтування, видалення пухлин серця, корекція деяких вроджених вад серця.

Умови перебування в стаціонарі в Україні можуть бути кращими

Не остання причина прийняття рішення оперуватися за кордоном – прагнення до комфорту. Ми впевнені, що західні клініки можуть запропонувати набагато вищий рівень сервісу.

"Але вийшло, що українська клініка, де я лікувався, на голову вище в цьому плані в порівнянні з бельгійською, в яку збирався лягати, – розповідає Богдан Пархуць.

– До того ж треба пам'ятати, що за кордоном персонал, тим більше такі відомі хірурги, як Олександр Бабляк, не будуть вітатися з вами за руку в коридорі і залишати свій номер телефону.

Наша медицина вже така ж просунута, як за кордоном, але набагато людяніша".

З Богданом Івановичем погоджується і 60-річний Олег Нос зі Львова, який теж у кінці весни оперувався в "Добробуті", а перед цим, у лютому 2018-го, робив операцію на серці в Польщі:

"У закордонній клініці я лежав в чотиримісній палаті, в Україні ж у мене була одномісна з обладнанням майже як у реанімації.

При цьому лікування в Польщі, де після не зовсім вдалого втручання довелося затриматися на цілий місяць, а потім повторно оперуватися вже в Києві, обійшлося в три рази дорожче, ніж у "Добробуті"".

Ніхто не застрахований від ускладнень ні в Україні, ні за кордоном – потрібно бути готовим до цього

Львів'янин Олег Нос поки так і не з'ясував, чому після проведеної поляками пластики мітрального клапана менш ніж через чотири місяці довелося робити повторну операцію.

"Отримати роз'яснення дуже складно. Сказали, що треба приїжджати до них і проходити обстеження, тому що вони не вірять нашим лікарям.

Я погано себе почував, і не зміг поїхати. Але коли відновлюся, все-таки спробую розібратися, що сталося", – каже Олег Васильович і журиться, що зразу не вибрав українську лікарню.

Зізнається, що не міг і уявити таких складнощів, тому що друг, який теж оперувався в Польщі, залишився дуже задоволений.

"Слід бути готовим до того, що лікування, особливо в таких високоспеціалізованих напрямках, як кардіохірургія, не завжди йде за прописаним сценарієм.

Трапляються ускладнення, позапланові процедури. Навіть помилки.

І це є в будь-якій країні. У 2015 році директор провідної ізраїльської клініки розповідав у рамках Швейцарсько-української школи охорони здоров'я, як у його лікарні дитині ампутували здорову ногу, – говорить Олександр Бабляк.

– Пацієнту-іноземцю в подібних ситуаціях зрозуміти, що відбувається і як діяти, складно. На батьківщині людина відчуває себе більш захищеною у схожих ситуаціях".

#Центр кардіохірургії "Добробут"  #мініінвазивна операція на серці  #операція на серці #коронарне шунтування

powered by lun.ua

Головне на сайті