Що конопля робить з мозком мишей і чому це важливо – вчені

3107
28 червня 2018

Мозок старих мишей раптово помолодшав після прийому марихуани.

Фото belchonock / Depositphotos

На це вказують дані останнього дослідження професора Інституту молекулярної психіатрії з Боннського університету Андреаса Ціммера та його колег з Єврейського університету в Єрусалимі.

Вони імплантували під шкіру мишей міні-насоси, які постійно випускали дози тетрагідроканабінолу – активного елементу в коноплі.

Експеримент тривав місяць, розповів Андреас у інтерв'ю DW.

Через тиждень після його завершення вчені провели низку тестів щодо когнітивних функцій мозку та пам'яті піддослідних тварин.

Зокрема, дослідники змусили мишей шукати сховану платформу. 

"Зазвичай, вони навчаються цьому за кілька днів. Після того, як вони отримали THC, ми здійснили повторний тест. І те, що побачили нас заворожило.

Вони так само, як молоді миші добре пам'ятали, де ця платформа.

Згодом ми провели експерименти з функціонуванням пам'яті у багатьох різних парадигмах і навіть не могли відрізнити, де були старі миші, а де – молоді", – розповідає Андреас. 

Таким чином з'ясувалося, когнітивні функції та пам'ять у тваринок значно поліпшились і вийшли на той же рівень, який мали набагато молодші за віком миші.

Це відкриває нові можливості для лікування хвороб на кшталт Альцгеймера.

Однак, вчені переконані, що на молодий мозок канабіс впливає протилежно, ніж на старий. Наприклад, він погіршує пам'ять молодих мишей, так само, як і людей.powered by lun.ua