Грудне молоко може надавати пожиттєвий імунітет. Показало дослідження на тваринах

4454
31 травня 2019

Всі знають, що грудне вигодовування – це корисно для матері й дитини. Особливо, для імунітету немовля.

Раніше вважалось, що захист від інфекцій триває лише протягом періоду грудного вигодовування й захищають дитину переважно антитіла матері.

Але останні дослідження на тваринах припускають, що захист може тривати впродовж всього життя, пише Neuroscience News.

Реклама:
 Фото: Evgenyataman/Depositphotos

Дослідження опубліковане у Science Advances стверджує, що захист може тривати довгий час після припинення грудного вигодовування й реалізується коштом імунних клітин, а не антитіл матері.

Науковці з’ясували, що новонароджені мишенята, вигодувані молоком матері, яка мала паразитну інфекцію до вагітності, отримали пожиттєвий імунітет до цієї інфекції.

Цей захист передали саме імунні клітини у молоці матері.

Головний автор дослідження доктор Вільям Хорснел з Бірмінгемського інституту мікробіології та інфекційних досліджень каже, що імунна передача від матері до дитини під час грудного вигодовування – це дуже важливе джерело захисту від інфекцій у ранньому віці.

"Це перші данні, які вказують, що від інфекцій, які перенесла мати до вагітності, дитина може отримати пожиттєвий клітинний імунітет", – додає Хорснел.

Професор функціональної імунології Бірмінгемського університету Адам Канінгам прагне розвинути виробництво бактеріальних вакцин, які можуть захистити нас від низки інфекцій.

Реклама:

Він каже, що це дослідження може допомогти розробити вакцини для матері, які надалі зможуть захистити й дитину.

Також ця робота вказує, що інфекції, які перенесла мати, можуть назавжди змінювати імунну систему її дітей.Реклама: