Які паліативні послуги будуть в Україні безоплатними. Пояснює НСЗУ
Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин.
В Україні паліативна медична допомога включатиме такі ланки: "сімейний лікар – мобільна служба – стаціонарна допомога (хоспіс).
485 медзакладів, які надають паліативну допомогу уклали контракти з Національною службою здоров'я України (НСЗУ).
Про це Національна служба здоров'я повідомляє на своїй офіційні сторінці у Facebook.
"З них: 431 медзаклад законтрактовано на надання паліативної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах; 203 медзаклади – на надання мобільної паліативної допомоги.
За надання допомоги пацієнтам у квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм майже 200 млн грн", – йдеться у повідомлені.
Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин. Фото: monkeybusiness/Depositphotos |
В рамках Програми медичних гарантій пацієнт отримує безоплатно такі послуги з паліативної допомоги:
- лікування симптомів захворювання;
- ефективне знеболення;
- респіраторна (дихання) та нутрітивна (медичне харчування) підтримка;
- психологічна допомога;
- навчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.
Як отримати паліативну допомогу безоплатно
Для безоплатного отримання паліативної допомоги пацієнту потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію, або до лікуючого лікаря, який за необхідності випише направлення на отримання паліативної допомоги в стаціонарі, або надання її мобільною службою за місцем перебування пацієнта.
У 2021 році НСЗУ пропонує підвищити тариф на надання послуг з паліативної допомоги та розвивати цей напрямок.Зокрема,
- в 4 рази збільшити тариф на надання стаціонарної паліативної допомоги – з 8 тис. до 33 тисяч гривень;
- в 3,5 рази збільшити тариф на надання мобільної паліативної допомоги – з 10 тисяч до 35 тисяч гривень.
Вас також може зацікавити:
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.