ВООЗ пророкує Україні епідемію кору вже у 2012-ому

— 31 жовтня 2011, 14:12

Про це на брифінгу повідомив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич, повідомляють "Українські новини".

З його слів, в країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір – за перші сім місяців 2011 року там зареєстровано понад 26 тис. випадків кору, що в 3,76 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Разом з цим найбільшу кількість випадків зареєстровано у Франції – понад 14 тис.

Поканевич зазначив, що зростання захворюваності пов'язане з циклічністю кору, яка активізується приблизно раз на 6 років.

Він додав, що в 2005 році в Україні було зареєстровано найбільше випадків кору в європейському регіоні – 83% випадків від загальної кількості.

ВІДЕО ДНЯ

"Враховуючи те, що кір має ... циклічність близько 6 років ... на 2012 рік може бути так званий пік цього захворювання", - зазначив Поканевич.

Він додав, що на 2012 рік у зв'язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу очікується багато вболівальників і туристів з Європи, що є додатковим фактором ризику.

Поканевич повідомив, що європейські країни вживають таких заходів для зниження захворюваності: доведення вакцинації населення від кору до 95%, покращення доступу до вакцин для людей, які раніше не прищеплювалися від кору, та інформаційно-роз'яснювальна робота.

За даними Міністерства охорони здоров'я, в поточному році в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них - у Західній Україні.

Для порівняння міністерство привело дані, згідно з якими, в 2005-2006 роках в Україну на кір захворіло 45 116 осіб.

За даними головного спеціаліста Управління громадського здоров'я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергія Платова, на сьогодні міністерство вже закупило близько 1 млн доз вакцини трикомпонентної (1 укол для щеплення від кору, краснухи та паротиту), які будуть використовуватися для щеплень дітей. З його слів, вперше дітей прищеплюють в 1 рік, повторне щеплення – в 6 років.

Реклама:

Головне сьогодні