Байдужі лікарі не приймали без талончика помираючого хлопчика

— 27 січня 2012, 14:51

Час на лікування лейкозу був змарнований на ходіння кабінетами, повідомляє ТСН.

Семирічний Ігор рідко хворів і марив футболом. Якось зі школи він приніс вітрянку, вдруге у житті. Від такої особливості в районній лікарні відмахнулися. "Сказали, що перший раз неправильно був поставлений діагноз, – каже мати Ольга Клименко.

"Далі був ще один тривожний дзвінок – температура без причини. Нас оглянув лікар і сказав, що в нас отруєння, – пригадує пані Ольга. – Проте не було ні проносу, ні рвоти".

За тиждень збільшилися лімфовузли. Ольга вже благала зробити аналіз крові, у неділю медики не хотіли цим перейматися. Аналіз показав рівень лейкоцитів за двісті, при нормі у 5. Але направлення в онкодиспансер не дали. Знову візит до районної лікарні. Повторний аналіз крові показав, що дитина на межі. Але до дільничного педіатра було не доступитися.

"Вона мені – куди ви йдете? – каже зі слізьми на очах матір покійного хлопчика. – У вас талончик є? Я кажу: "Почекайте, в мене такі аналізи, подивіться на наші лімфовузли!" А вона мені каже: "Без талончика я вас не прийму". Від кабінету до кабінету в районній лікарні Ольга шукала порятунку.

"Мене вразила байбужість, розумієте, байдужість", – каже пані Ольга. Коли потрапили до дитячих гематологів, у Ігоря вже був гострий лейкоз і жодних шансів на одужання.

"В понеділок ми туди потрапили, нас поклали, а в п'ятницю в чотири ранку він помер, було запізно", – плаче матір. Від першого тривожного дзвінка до смерті дитини минуло три місяці.

Журналісти звернулись по коментар до Корсунь–Шевченківської районої лікарні. Але коментувати ситуацію там не захотіли. Головний гематолог країни розповідає, як має бути.

Запідозрити важкій діагноз має дільничний педіатр. Їх навчають і щороку застерігають не пропустити онкологію у дітей.

"Збільшені лімфатичні вузли – зразу треба думати про все,– застерігає дитячий гематолог МОЗ України Світлана Донська, – збільшена печінка з селезінкою, плюс якісь зміни в аналізі крові – це вже така тріада. Стан дитини і аналіз крові – це дві суттєві складові".

Далі дитину підхоплює дитячий гематолог, він є в кожній області. Аналіз крові і пункція кісткового мозку показують, який різновид лейкемії. За міжнародними стандартами діагноз "лейкемія", особливо у дітей, обов'язково має бути перепровірений у ще одній фаховій лабораторії.

Таких установ у країні дві, у столиці і в Донецьку. Так щороку діагностують 300 нових маленьких пацієнтів, хворих на рак крові. 65% із них одужують.

Але гематологи не приховують: буває, діти потрапляють до них у край важкому стані. Бо в маленьких лікарнях можуть економити на додатковому аналізі. Тому пильними мають бути самі батьки. Навіть постійні застуди і часті інфекційні недуги у дитини – привід наполягти, щоб у поліклініці зробили аналіз крові.

Ольга розуміє – сина не повернути. Але вона хотіла розповісти свою історію, аби вона не повторилася в іншій родині. Жінці нині несила судитися з байдужими лікарями, але й змиритися не може. "Приходиш додому, а тебе ніхто не чекає", – каже матір, яка втратила сина. Після смерті Ігоря з районної лікарні до родини Клименків приходили двічі. Хотіли забрати медичні картки покійного.

Реклама:

Головне сьогодні