Пацієнтів лікарні у Лаврі почали терміново виписувати

— 1 серпня 2013, 10:52

Пацієнтів лікарні Інституту епідеміології та інфекційних хвороб на території Києво-Печерської Лаври виписують у зв'язку з закриттям медзакладу за приписом районної СЕС Печерського району Києва.

Про це "Українській правді. Життя" повідомив родич одного з пацієнтів медзакладу Михайло Чуканов.

"Член моєї родини нещодавно поступив на лікування до клініки інституту ім. Громашевського по вул. Лаврській 11 у Києві. Сьогодні нам повідомили, що готується несподіваний наказ про негайну виписку пацієнтів, нібито посилаючись на нещодавній наказ про виселення клініки в.о. президента НАМНУ Запорожана", - пише він.

Адміністрація інституту посилається на липневу постанову районної СЕС Печерського району Києва про "непридатність" будівлі для "медичних потреб".

Відомо, що клініка інституту Громашевського на 110 ліжок знаходиться в будівлі по вул. Лаврська 11 у Києві з 1949 р., право користування земельною ділянкою та будівлями закріплено за інститутом відповідним рішенням сесії Київради від 28.12.2004, а в 2005-2006 рр. з ініціативи президента Віктора Ющенка, глобального фонду з боротьби з ВІЛ, міжнародних донорів, в будівлі проведено відповідний ремонт.

ВІДЕО ДНЯ

"Нам незрозуміло, на якій підставі прем'єр Микола Азаров підписує 5 червня 2013 розпорядження № 430-р про передачу будівлі по вул. Лаврська 11 у Києві з "відання" Національної академії медичних наук у розпорядження Міністерства культури, міністр якого урочисто заявляє, що за результатами засідання Кабміну від 13 липня 2013, релігійній організації Києво-Печерська Свято-Успенська Лавра... передається в безкоштовне користування 75 приміщень музею-заповідника Нижня Лавра, в тому числі і дві будівлі по вул. Лаврській 11, в якій знаходиться клініка", - пише Чуканов.

Він звертається до омбудсмена Валерії Лутковської з проханням "у зв'язку із загрозою негайної виписки пацієнтів відкрити провадження уповноваженого з прав людини з фактами порушення прав людини органом центральної виконавчої влади, МОЗ та Академії медичних наук, і направити акт реагування керівництву Кабінету міністрів, керівництву СЕС, головному санітарному лікареві МОЗ, президенту національної академії меднаук, для вжиття необхідних заходів для відновлення та усунення порушень конституційних прав і свобод пацієнта і громадянина та заборонити органам державної влади виселення клініки".

Як відомо, клініку збиралися остаточно виселити ще в липні. Повідомлялося, що з неї вже вивозять обладнання.

Проте 11 липня між церквою, державою та ВІЛ-інфікованими пацієнтами було підписано меморандум, згідно з яким пацієнтів клініки, у якій лікують хворих на ВІЛ/СНІД, не виселятимуть, поки нове приміщення лікарні не буде готове.

У ньому, зокрема, було сказано, що приміщення Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського буде недоторканим, поки повністю не відремонтують будинок по вулиці Амосова, куди має переїхати клініка для пацієнтів ВІЛ/СНІД.

Документ став наслідком протесту пацієнтів на наказ Кабміну від 1 липня, що постановив протягом тижня (до 8 липня) виселити клініку та її пацієнтів з приміщення, в якому вони наразі отримують життєво-необхідне лікування.

"Ми були готові прикувати себе до ліжок, аби лише не дати вивезти обладнання з клініки", - розповів тоді Дмитро Шерембей, голова організації ЮКАБ.

Реклама:

Головне сьогодні