Революційна вакцина позбавила ВІЛ трьох новонароджених діток

— 2 липня 2014, 12:38

У четвертої дитини вірус лишився, проте "рівень його дуже низький", повідомили медики.

Про це пише The Daily Mail.

Скільки років цим дітям зараз, поки не повідомляється. Як підкреслила професор Шерон Левін, співголова конференції AIDS 2014, на якій наприкінці липня обговорюватимуться ці результати, поки зарано стверджувати, що ліки від ВІЛ знайдено.

"Зараз лікарі не знають, чи діти справді вилікувалися. Єдиний шлях, яким вони можуть це з’ясувати, це припинити давати їм ліки від ВІЛ та подивитися, чи він повернеться", - сказала Левін.

"Ми дуже цьому радіємо, бо всі четверо малят отримали лікування невдовзі після народження, і коли лікарі спробували виявити вірус, то їм фактично не вдалося знайти жодних вірусів у їхньому організмі", - розповіла науковець.

ВІДЕО ДНЯ

На думку професора, одержані результати дають надію на те, що лікування на ранніх стадіях у майбутньому зможе повністю зупиняти недугу. Можливо, таким пацієнтам не знадобиться продовжувати приймати ліки від ВІЛ.

"Одначе слід пам’ятати, що найкращий спосіб не дати дитині заразитися ВІЛ – це лікувати матір під час вагітності", - додала Левін.

Четверо канадських малюків заразилися ВІЛ від мам. Лікарі ввели новонародженим велику дозу трьох різних антиретровірусних препаратів. Імовірно, причиною того, що в четвертої дитини вірус в організмі таки лишився, стало те, що його мати взнала, що інфікована, лише під час пологів. Через це заздалегідь не було вжито заходів для захисту немовляти.

Реклама:

Головне сьогодні