Наука наблизилася до відкриття ліків від кохання

— 14 лютого 2015, 15:02

Фармакологія розгляне кохання як залежність або депресію.

Про це пише New Scientist.

На думку дослідника-нейроетика Брайана Д. Ерпа, в словах "любов – це наркотик" є рація.

"Нещодавні дослідження мозку показали наявність чітких паралелей між ефектом від певних наркотиків, що викликають залежність, та відчуттями при закоханості", - розповів науковець.

Як і наркотик, любов активує в мозкові систему винагороди, змушує нас забути про все інше та викликає "ломку", коли її більше нема.

На думку Ерпа, реальна можливість зцілитися від свого кохання стала б порятунком, наприклад, для жінок, котрі потерпають від домашнього насильства. Такі ліки помогли б жертві розірвати свій емоційний зв'язок з аб'юзером.

Науковець підкреслив, що якщо людина довго не може оговтатися після розриву з коханим, почувається пригніченою та просто не в змозі рухатися далі, винна може бути не лише любов, а й депресія, яку лікарі вже знають, як долати.

"…Звісно, є багато способів забути когось, зокрема стратегії, випробувані століттями. Створити фізичну відстань та не проводити час із цією людиною – це хороший початок. Сучасний прийом – перестати дивитися її фото в Facebook", - зазначив Ерп.

"Але якщо інші способи не спрацьовують, а протилюбовні ліки можуть допомогти полегшити муки та підготувати людину до того, щоби вона жила далі, це може бути вагомою підставою для їхнього використання", - підсумував учений.

Звісно, поява таких ліків принесе певні небезпеки. Як зазначив науковець, якщо після невдалих стосунків можна буде просто ковтнути пігулку та поринути в новий роман, людина може не захотіти аналізувати, чому попередні стосунки зазнали невдачі.

До того ж, фармакоманії можуть почати переконувати споживачів, що їхні стосунки "хворі", щоби було кому продавати ліки.

Зі слів Ерпа, є небезпека того, що подібними ліками почнуть намагатися "зцілювати" від гомосексуальності.

"В принципі, люди мають бути вільні в своєму виборі. Але через тиск нетерпимості до геїв навряд чи люди будуть справді діяти незалежно", - констатував він.

Реклама:

Головне сьогодні