Попередити біду: 5 видів болю, які ніколи не можна ігнорувати

— 18 серпня 2015, 17:23

Добірку з п’яти "сигналів тривоги", які може надсилати нам наше тіло, склала авторка медичних статей для NBC News, доктор Наталі Азар, пише Today.

Ранковий головний біль

Час від часу голова болить у кожного з нас, і зазвичай немає підстав для тривоги. Але якщо біль найсильніший уранці, і він – перше, що ви відчуваєте, коли прокидаєтесь, варто йти до лікаря.

"Коли пацієнти скаржаться на головний біль, найбільш інтенсивний уранці – інколи блювання приносить полегшення, протягом дня болить менше, можливо, гіршає під час кашлю чи занять спортом – це може бути симптомом первинної пухлини мозку", - говорить лікар.

У цьому випадку до лікаря слід звернутися невідкладно, але й панікувати зарано: первинні пухлини мозку украй рідкісні, додає Азар.

ВІДЕО ДНЯ

Сильний біль у животі

Він може сигналізувати про різні проблеми, зокрема бути симптомом виразки. Якщо в вас дуже болить живіт, коли ви голодні, і вам кращає, коли поїсте, коли кров є у блювоті або в калі, обов'язково зверніться до лікаря.[L]

Набряклість або біль в одній нозі

Зі слів лікаря, коли набрякають ноги, це може бути ознакою застійної серцевої недостатності, але якщо набрякла та болить одна нога, особливо задняя частина литки – це вже підозра на тромб, і гаяти часу не можна.

Факторами ризику утворення тромбів можуть, зокрема, виступати довгі перельоти або поїздки в машині, нещодавні оперативні втручання.

Нічний біль у спині

Біль у спині належить до найпоширеніших скарг пацієнтів, але не завжди справа в віці або способі життя.

Якщо через біль у спині ви виринаєте з глибокого нічного сну, якщо в анамнезі у вас є онкологічне захворювання, якщо ви без очевидної причини втрачаєте вагу, або якщо біль супроводжується гарячкою – не вагайтеся, йдіть до лікаря.

Відчуття поколювання в ногах

Це може бути ранньою ознакою цукрового діабету.

Реклама:

Головне сьогодні