Біотехреабілітація: методика експериментальна, ефективність не доведена – МОЗ

— 19 вересня 2016, 12:35

Про це у коментарі "Українській правді. Життя" розповів заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

За його словами, лікування методом "біотехреабілітації" є експериментальним і не підтверджене результатами клінічних досліджень. Якщо закордоном хворий дає згоду на таке лікування, він підписує згоду на участь в експерименті.

"Є міжнародні протоколи лікування пошкоджень кісток і суглобів. Вони перевірені не на кількох десятках пацієнтів, а на десятках тисяч. Це – науково доведені методи лікування. Інакше – експеримент. Нам пропонують виділяти фактично необмежену кількість грошей на експеримент у приватній клініці. Ми не вважаємо, що це правильне рішення", – каже Лінчевський.

Аргумент про те, що метод вже комусь допоміг не витримує критики. Якщо пацієнт виписався з лікарні із задовільним результатом, це зовсім не означає, що результат досягнутий саме завдяки випробовуваному методу.

Використання стовбурових клітин – далеко не єдиний спосіб лікування поранень кісток, є інші доступні, і ефективні методи.

[L]Лінчевський додає: "Ці гроші не є просто державними, нічийними. Це як гроші в сім’ї – вони розподіляються за потребами. У даному випадку, за них можна фінансувати справді ефективну медичну допомогу пораненим чи реабілітацію. А ви пропонуєте нам віддати мільйони на експерименти в приватній клініці".

До призначення заступником міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський був медичним директором "Захисту патріотів", оперував поранених прямо в АТО. Тому його обурюють звинувачення у тому, що "МОЗ виступив проти АТОшників".

"Це – не науковий метод, а я – лікар. Якщо я підпишу ці документи і дам дозвіл на фінансування експерименту над пораненими, потім можна сміливо йти у шоу "Битва екстрасенсів". Я все ж лікар і вірю в науку, і в такі шоу не хочу йти", – коментує він.

Але тільки-но метод отримає наукове підтвердження, стане частиною міжнародно визнаних керівництв лікування, МОЗ сприятиме його впровадженню в Україні.

Як відомо, "біотехреабілітацію" з "вирощуванням" кісток проводить в Києві клініка "Ілайя".
"Біотехреабілітація поранених" – це реконструктивно-відновлювальне лікування з використанням клітинних технологій. Зазначається, що цим методом вдалось допомогти 60 пораненим.

Реклама:

Головне сьогодні