Користь чи економія? Чому університетські їдальні у США масово переходять на веганську їжу

— 9 жовтня 2016, 10:30

Такими є результати дослідження близько 1500 коледжів і університетів, яке провело організація peta2.

У 2014 році цей показник дорівнював лише 28%.

Дослідження також показало, що близько 9% американських вишів, такі як Американський університет у Вашингтоні, округ Колумбія, та Університет Каліфорнії, округ Сан-Дієго, мають повністю веганські меню.

[L]Його автори зазначають, що вегетаріанська революція відбувається не тільки на узбережжі, а й у традиційно "м'ясних" штатах – Техас, Монтана та Оклахома.

Наприклад, в Університеті Північного Техасу відкрили веганську їдальню на 300 місць.

"Обсяги продажу їжі там виросли на 20%, у той час як операційні витрати залишилися співмірними", – зазначається в результатах дослідження.

"Продукти тваринного походження є одними з найдорожчих, коли справа доходить до оптових цін на продукти харчування. На їх виробництво потрібна величезна кількість води і зерна", – пояснив ці тенденції виданню TakePart старший директор міжнародних засобів масової інформації PETA Бен Вільямсон.

Коледжі, які заміняють м'ясо і молочні пункти в меню на рослинну продукцію, ймовірно, бачать подібні заощадження на одного студента.

Вегетаріанська революція відбувається не тільки на узбережжі, а й у традиційно "м'ясних" штатах. Фото Syda_Productions/Depositphotos

Бажання заощадити гроші це не єдина причина, школи переходять на страви без м'яса.

"Багато студентів ясно дали зрозуміти, що вони знають про переваги для здоров'я вегетаріанської їжі. Також вони розуміють, що її виробництво має менший вплив на навколишнє середовище", – коментує шеф-кухар Массачусетського технологічного інституту Брайан Маккарті.

Дослідники зазначають, що у 2015 році споживання м'яса в США підскочило на 5% у розрахунку на душу населення – це найбільше зростання з 1970-х років. При цьому в peta2 сподіваються, що під час навчання студенти сформують правильні харчові вподобання та після закінчення лишатимуться прибічниками здорової їжі.

Реклама:

Головне сьогодні