Уперше в Україні народилася дитина від трьох батьків

— 17 січня 2017, 16:25

В Україні уперше народилася дитина після процедури пронуклеарного переносу – немовля з ДНК 3 осіб ("від трьох батьків").

В Україні уперше народилася дитина з ДНК 3 осіб ("від трьох батьків"). Фото photomak/Depositphotos

Спеціалісти кажуть, що за допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка, що страждала безпліддям протягом 15 років, 5 січня 2017 року народила дівчинку.

Про це йшлося під час прес-конференції українських репродуктологів, що відбулася 17 січня у Києві.

В Україні уперше народилася дитина після процедури пронуклеарного переносу. Фото ivf.com.ua

Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловіка перенесли у донорську яйцеклітину, яка у свою чергу, була позбавлена ядра.

[L]В результаті цієї маніпуляції лікарі отримали "реконструйовану" яйцеклітину, кількість генів від "третього", яку отримала дитина, мала – всього 37 порівняно з 25-ма тисячами, отриманими від батьків.

ВІДЕО ДНЯ

Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини під час обстеження дитини у період вагітності матері.

Жінка народила у клінці "Надія", процедура відбулася під керівництвом директора закладу, кандидата медичних наук Валерія Зукіна.

Зараз у клініці перебуває ще одна жінка, якій вдалося завагітніти таким самим шляхом. Вона на 6 тижнів "відстає" від своєї попередниці.

Влітку стало відомо, що в Україні цього може народитися дитина трьох батьків.

Набір чужих генів потрапить у організм дитини разом з донорськими мітохондріями – мікроскопічними структурами, які є в кожній клітині і які виробляють для неї енергію. Їх ще називають енергетичними станціями клітини.

Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини. Фото ivf.com.ua

Для цього в лабораторії спочатку запліднюють сперматозоїдами батька дві яйцеклітини: матері й донора. Потім із заплідненої материнської яйцеклітини дістають ядро, в якому й міститься основна генетична інформація від обох батьків. Це ядро вживлюють у яйцеклітину донора, заміняючи ним оригінальне.

Раніше також повідомлялося, що у більшості західних країн така технологія заборонена через її недостатню вивченість. Єдина країна, яка дозволила дослідження на законодавчому рівні, – Велика Британія.

Реклама:

Головне сьогодні