Пінетки та крапельниці: нардепів подарунками закликають реформувати медицину

— 15 травня 2017, 14:35

Близько сотні пацієнтів 15 травня на носилках принесли для народних депутатів 423 пакунки з речами, які для кожного пацієнта символізують життя, – знеболювальним, вакцинами, стетоскопами, дефібриляторами, крапельницями та дитячими речами.

Близько сотні пацієнтів 15 травня на носилках принесли для народних депутатів 423 пакунки з речами, які для кожного пацієнта символізують життя

Таким чином пацієнти вимагали у народних обранців проголосувати за пакет законопроектів з реформи охорони здоров’я.

Акція "Пакунки Життя"

Це Урядові законопроекти №6327 — про державні фінансові гарантії, №6328 — додаткові гарантії для учасників війни, №6329 — зміни до Бюджетного кодексу, №6347 — зміни до закону "Про публічні закупівлі".

"Безкоштовна медицина – це міф. Кожен пацієнт, потрапляючи до лікарні, змушений платити практично за все: починаючи від бахіл і закінчуючи неформальними платежами лікарям та медсестрам. Згідно з опитуваннями, кожен другий українець відкладає лікування через неможливість його оплатити – розповідає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ "Пацієнти України".

[L]Зараз в депутатів є історичний шанс змінити це і проголосувати за реформу охорони здоров’я, яка прибере чорний кеш з лікарень та забезпечить пацієнтів гарантованим безкоштовним лікуванням, якого зараз немає. Саме тому ми закликаємо кожного народного обранця виконати свій обовязок та проголосувати за реформу охорони здоровя".

ВІДЕО ДНЯ

Реформа передбачає, що кошти, виділені на медицину, витрачатимуться не на утримання стін лікарень, а на забезпечення якісного пакету медичних послуг для кожного українця.

Завдяки ухваленню цих законопроектів, пацієнт зможе сам обирати у яку лікарню йому звертатися – державну, комунальну чи приватну, адже саме законопроекти з реформування системи охорони здоров’я втілюють принцип "гроші слідують за пацієнтом" і створюють здорову конкуренцію між лікарняними установами.

Безкоштовними для українських пацієнтів будуть невідкладна допомога, звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, а також паліативна допомога для невиліковно хворих.

"Кожен депутат, який проголосує проти цих законопроектів – проголосує проти всіх українців. Проти життя і здоров’я майбутнього України і покаже цим, що він відстоює старі корупційні схеми, які сьогодні працюють в усіх лікарнях", – зазначає Дмитро Шерембей, голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Акція "Пакунки Життя"

Президенту України активісти передали особливий пакунок із символами життя – дитячими шапочкою та пінетками, який принесла до Адміністрації Президента вагітна жінка.

Таким чином пацієнти хотіли нагадати президенту про його передвиборчу обіцянку реформувати сферу охорони здоров’я.

Акція "Пакунки Життя"

"Зараз у мене 5-ий місяць вагітності. Я багато чула про попередні домовленості з лікарями, неофіційні платежі, списки із переліком ліків… Я, як і тисячі інших жінок, хочу народжувати чесно! Саме тому я сьогодні передаю президенту символи життя для мільйонів мам і закликаю підтримати законопроекти і реформу охорони здоров’я, адже тоді роди будуть справді безкоштовними", – каже вагітна Дар’я Настенко.

Акція "Пакунки Життя"

"Пакунки Життя" із словами подяки за розробку законопроектів отримали також представники Кабінету міністрів України.

Реклама:

Головне сьогодні